Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

3 Ülkeye 1 Turizm Merkezi

Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Cevahir, Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan'ın birleştiği noktada, Meriç Nehri üzerindeki Kavak Adası'na büyük bir turizm merkezi kuracak.

Cumhuriyet Gazetesievahir Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Cevahir, Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan'ın birleştiği noktada, Meriç Nehri üzerindeki Kavak Adası'na büyük bir turizm merkezi kuracak.

Yüzde 52'si Türkiye, yüzde 25'i Bulgaristan ve yüzde 23'ü Yunanistan'a ait olan 260 dönümlük adaya kurulacak otel, eğlence ve alışveriş merkezi ile bir havaalanına yapılacak yatırımın 600 milyon doları aşması bekleniyor. Yunanlı işadamı Odisseas Athanasiou ile dün adayı gezen Cevahir, proje için Bulgar bir ortak bulma arayışını ve hükümetler arası girişimlerini sürdürüyor.

Edirne Valisi Nusret Miroğlu da söz konusu girişimi doğrulayarak projeyle ilgili çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve projeye sıcak baktıklarını kaydederek şunları söyledi:

"Ada topraklarının büyük kısmı hazineye, bir kısmı kişilere ait. Bürokrasi sorunları çözülürse dünyaya örnek olacak bir proje hayata geçirilebilir. Zemin etüdü çalışmaları sürüyor. Meriç'in taşması olasılığına karşı toprak dolgular yapıp Bulgaristan sınırlarına doğru alanı genişletme planlarımız var. Proje bitince üç ülkeden ayrı ayrı geçiş yapılabilecek. Yunanistan ile bir sorun çıkabilir. Çünkü köprü yapmaları gerekebilir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-ulkeye-1-turizm-merkezi_54134.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!