Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

4 Trilyonluk Müze

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Fuar Kültürpark'ta yaptırılan ve Resim Heykel Müzesi'ne bağlı olarak faaliyet gösterecek Tarih ve Sanat Müze

Yeni Asırb>İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Fuar Kültürpark'ta yaptırılan ve Resim Heykel Müzesi'ne bağlı olarak faaliyet gösterecek Tarih ve Sanat Müzesi'nin iç dekorasyonu tamamlandı.

Müzenin mart ayı başında ziyaretçilere açılacağı ve Türkiye'nin en büyük sikke koleksiyonunun burada sergileneceği belirtildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, müze inşaatı için yaklaşık 4 trilyon lira harcadıklarını söyledi.

Binada yaşanan sorun yüzünden Konak'taki Resim Heykel Müzesi'ni geçici olarak Fuar'a taşıdıklarını hatırlatan Piriştina, "Tarih Sanat Müzesi'ni oluşturacak yapılar tamamlandı. Şimdi sıra Resim Heykel Müzesi'ne geldi. İZFAŞ Sanat Galerisi olarak kullanılan daha sonra Üniversiade evi olarak düzenlediğimiz binayı yıkıp buraya Resim Heykel Müzesi için yeni bina yapacağız. Resim Heykel Müzesi'nin geçici olarak bulunduğu bina da Etnografya Müzesi olacak. Böylece Resim Heykel Müzesi, Tarih Sanat Müzesi ile bütünleşecek. Binalar tamamlandıktan sonra işletilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tahsis edilecek" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/4-trilyonluk-muze_9032.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!