Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

4 Yıldır Boş Duran Hasarlı Hastane Binası Kurtuluyor

17 Ağustos 1999 gününden beri hasarlı olarak boş tutulan SSK Adapazarı Hastanesi’nin kat azaltmak suretiyle onarıldıktan sonra hizmete gireceği açı

Zamanb>17 Ağustos 1999 gününden beri hasarlı olarak boş tutulan SSK Adapazarı Hastanesi’nin kat azaltmak suretiyle onarıldıktan sonra hizmete gireceği açıklandı. AK Parti Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz, binanın yakında ihale edilerek tamirata başlanacağını söyledi.

Marmara Depremi’nde hasar gören ve bugüne kadar onarılamayan SSK Adapazarı Hastanesi’nin kat azaltmak suretiyle onarılarak hizmete açılacağı bildirildi.

Yaklaşık 4 yıldır onarılması yılan hikayesine dönen hastane ile ilgili olarak AK Parti Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz bir açıklama yaptı. Gündüz, hastane binasının önümüzdeki günlerde kat azaltmak suretiyle onarılması için ihale açılma aşamasına gelindiğini ve ihalenin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini söyledi. İhalenin tamamlanmasından sonra onarım çalışmasına hemen başlanacağını ve kısa sürede bitirileceğini ifade eden Gündüz, hastanede hizmetlerin deprem öncesi olduğu gibi normale döneceğini kaydetti. Hastanenin onarım işlemlerinin bu kadar uzun sürmesinin bazı teknik çalışmalar ve bürokratik işlemlerden kaynaklandığını anlatan Gündüz, onarımın kısa sürmesi için her türlü tedbirin alınacağını vurguladı.

Bu arada mevcut çok katlı hasarlı binanın hemen dibine kurulan prefabrik yapılarda sağlık hizmeti alan hasta ve yakınları büyük tedirginlik yaşıyorlardı. Kat alımı gerçekleştirilerek yapılacak onarımın, hastaları psikolojik yönden de rahatlatacağı kaydedildi.

Yeni bir hastane kuruluyor

Öte yandan Sakarya Devlet Hastanesi çevresinde düşünülen sağlık kompleksi konusunda da yeni bir gelişme yaşandı. Sağlık kompleksi içerisine dahil edilen eski Sağlık Meslek Lisesi’nin 100 yataklı hastane haline dönüştürülmesi çalışmaları sürüyor. Bu binanın hastane haline dönüştürülmesi için ilk adım atıldı ve 611 milyar lira ödeneğin çıkartıldığı öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/4-yildir-bos-duran-hasarli-hastane-binasi-kurtuluyor_5184.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!