Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

8 Ayda 1500 Kişilik Kongre Merkezi

Devletin yapamadığını özel sektör yaptı. Devlet 8 yılda kültür merkezini tamamlayamazken, 8 ay gibi kısa bir sürede 1.5 milyon dolarlık harcama yap

Akşamb>Devletin yapamadığını özel sektör yaptı. Devlet 8 yılda kültür merkezini tamamlayamazken, 8 ay gibi kısa bir sürede 1.5 milyon dolarlık harcama yapan Pegasos, bin 500 kişilik Kongre Merkezi'ni hizmete açtı

Antalya'da, Pegasos, bin 500 kişilik Kongre Merkezi'ni sekiz ayda bitirerek yeni yıla yetiştirdi. Belediyenin 8 yıl önce temelini attığı, ödenek yetersizliği nedeniyle Kültür Bakanlığı'na devredilen kaba inşaatı tamamlanan Kültür Sarayı ise bitirilmeyi bekliyor. Antalya bölgesinin 3 bin kişilik Sabancı Cam Piramit Kongre Merkezi'nden sonra ikinci büyük kongre merkezi olarak gösterilen Alanya'daki Pegasos Convention Center, Bülent Ersoy'un şarkılarıyla hizmete girdi.

1.5 milyon dolara mal oldu

Bin 500 kişi kapasiteli yemek salonu, 6 adet 50 ve 60'ar kişilik toplantı salonu bulunan Kongre Merkezi, 1.5 milyon dolara mal oldu. Pegasos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Özkoç, Convention Center'in kültür ve sanat hizmetleri yönünden Alanya'ya hizmet vermeye hazır olduğunu, kongre salonunu ticari değil, kültür hizmeti vermek için yaptıklarını söyledi.

Özel teşebbüs yatırımlarını en kısa sürede bitirirken, devletin temelini sekiz yıl önce attığı Kültür Sarayı'nın yapımı ise yılan hikayesine döndü. Dönemin Belediye Başkanı ANAP'lı eski Milletvekili Cengiz Aydoğan tarafından temeli atılan Kültür Sarayı, parasızlık nedeniyle kaba inşaat olarak kalınca Kültür Bakanlığı'na devredildi. Alanyalılar, sekiz ayda tamamlanan Kongre Merkezi'ne bakıp, Kültür Sarayı'nın ne zaman yapılacağını merak ediyor.

Dışı tamam ama...

Alanya'da 8 yıl önce yapımına başlanan Kültür Merkezi'nin bugüne kadar ancak kaba inşaatı tamamlanabildi. Devlet ise ödenek yetersizliği yüzünden kültür merkezinin bitiremedi.

8 yıldır bitmeyen Kültür Merkezi inşaatı tamamlanması için şimdi de belediyeden Kültür Bakanlığı'na devredildi. Kültür Bakanlığı'nın kültür merkezini hizmete açması için çalışmalara başlaması bekleniyor.

Rekor sürede bitirildi

Alanya'da 8 yılda bitmeyen Kültür Merkezi'ne 8 ayda Pegasos Convention Center rakip çıktı. 1.5 milyon dolar harcanarak yaptırılan kongre merkezi, bin 500 kişilik kapasitesiye sahip. İçinde hertürlü konforun bulunduğu merkez, 6 adet 50'şer ve 60'şar kişilik toplantı salonuyla Antalya bölgesinin ikinci büyük kongre merkezi unvanını kazandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/8-ayda-1500-kisilik-kongre-merkezi_2897.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!