Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

9 Trilyonluk Bina

9.3 Trilyonluk Hizmet Binasının Temeli Atıldı

Karşıyaka Belediyesi’nin yeni hizmet binasının temeli törenle atıldı. Belediye hizmet binalarının vatandaşların gözünde ayrı bir yeri olduğunu,

Zamanb>Karşıyaka Belediyesi’nin yeni hizmet binasının temeli törenle atıldı. Belediye hizmet binalarının vatandaşların gözünde ayrı bir yeri olduğunu, buraların “saray” olarak tanımlandığını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, “Belediye binaları halkın hizmetinde, kullanımında olan yerlerdir. Bunun için kaliteli ve modern olması gerekir. Burada halka ve vatandaşa hizmet veriliyor.” dedi.

Metropol ilçe belediye başkanları ile uyum içinde çalışarak İzmirliye hizmet ürettiklerini dile getiren Başkan Piriştina, bina hizmete açıldığı zaman Karşıyakalıların işlerini yaptırmada rahata kavuşacaklarını söyledi. Beş ayrı binada hizmet vermeye çalıştıklarını, yeni hizmet binasının bu problemleri ortadan kaldıracağını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Şebnem Tabak ise, “İki yıl içinde tamamlanacak bina 9.3 trilyon liraya mâl olacak.” dedi. Binanın üç katlı inşa edileceğini dile getiren Başkan Tabak, “Bina çevresinde park, otopark ve yeşil alan olmak üzere 11 bin metrekarelik açık alan olacak. Binada meclis salonu, sergi salonu, kütüphane, kafeteryalar yer alacak. Vatandaşlar, sokak sokak dolaşmak yerine aynı binada bütün işlemlerini yaptırabilecek.” diye konuştu. Tabak, görevi devraldığında 1.5 milyon dolar borcu olan belediyenin kasasında bugün para bulunduğunu ve kimseye borcu olmadığını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/9-3-trilyonluk-hizmet-binasinin-temeli-atildi_8543.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!