Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ABD ve Arabistan, Çevreyi Korumuyor

Alman sivil toplum kuruluşu "Germanwatch", gezegeni en fazla kirleten 56 ülkenin çevreyi koruma çabalarını inceleyerek rapor hazırladı. Uluslararası Enerji Kurumu verilerine dayanarak hazırlanan rapora göre, İsveç en çevreci ülke unvanını elinde bulunduruyor.

Yeni Şafak Gazetesilman sivil toplum kuruluşu "Germanwatch", gezegeni en fazla kirleten 56 ülkenin çevreyi koruma çabalarını inceleyerek rapor hazırladı. Uluslararası Enerji Kurumu verilerine dayanarak hazırlanan rapora göre, İsveç en çevreci ülke unvanını elinde bulunduruyor. 2005 yılından beri hazırlanan raporda, bu yıl Almanya 5'incilikten 2. sıraya yükseldi. Fransa ise 12'ncilikten 18'inciliğe geriledi. Örgüt, raporla birlikte yayınladığı açıklamada, sıralamada yukarılarda bulunan ülkeleri, bundan sonra "yan gelip yatmamaları" için de uyardı.

Rapora göre, ilk 20 ülkenin 12'si Avrupalı. Eski kıtanın en kötü öğrencileri, 41. sıradaki İtalya, 29. sıradaki İspanya ve 37. sıradaki Avusturya. Dünyayı en fazla kirleten 10 ülkeden 7'si, 40 ve 55. sıralar arasında yer alıyor. Rapor hazırlanırken, enerji, ulaşım, ısınma ve sanayi alanında kişi başına düşen gaz emisyonu miktarıyla ulusal ve uluslararası iklim politikaları göz önüne alınıyor. Örgüt, iklim ve çevreyi koruma konusunda ayak sürüyen ülkelere siyasi ve sosyal baskı yapılabilmesi amacıyla rapor hazırlıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/abd-ve-arabistan-cevreyi-korumuyor_57852.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!