Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ABD'de Gayrimenkul Sektörü Toparlanması "Yavaş ve İstikrarlı"

“2013 yılında ABD’de Gelişen Gayrimenkul Trendleri” raporu Türk Amerikan İşadamları Derneği’nin (TABA/AmCham) katkılarıyla bugün Pera Palace'ta gerçekleştirilen toplantıda kamuoyu ile paylaşıldı.

yapi.com.tr
ABD'de Gayrimenkul Sektörü Toparlanması "Yavaş ve İstikrarlı"

Urban Land Institute (ULI) ve PricewaterhouseCoopers (Pwc) işbirliği ile gerçekleştirilen ve gayrimenkul sektöründeki son gelişmeleri içeren ve 125’in üzerindeki sektör temsilcisi ve 500’den fazla gayrimenkul yöneticisi, yatırımcılar ve geliştiricilerle yapılan anketler sonucu oluşturulan “2013 yılında ABD’de Gelişen Gayrimenkul Trendleri” raporu Türk Amerikan İşadamları Derneği’nin (TABA/AmCham) katkılarıyla bugün Pera Palace'ta gerçekleştirilen toplantıda kamuoyu ile paylaşıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TABA/AmCham İcra Direktörü Oliver Myers, Amerika ve Türkiye arasındaki artan yatırım ilişkilerine işaret ederek artık iki ülke arasında bir "kazan-kazan" ilişkisi olduğunu belirtti. Myers'in ardından söz alan Pwc Türkiye Ortağı Ersun Bayraktaroğlu da Avrupa ve Türkiye’de Gelişen Trendler konulu bir konuşma yaptı. Bayraktaroğlu konuşmasında Türkiye gayrimenkul sektörünün yakın geleceğine ilişkin olarak yakın zamanda mütekabiliyet yasası gibi özellikle yabancı yatırımları doğrudan etkileyebilecek önemli düzenlemeler yapıldığını ancak henüz bunların beklenen etkiyi göstermediğine değindi. Toplantının moderatörlüğünü üstlenen ULI Türkiye Başkan Yardımcısı Tavit Köletavitoğlu da yaptığı kısa konuşmada Türkiye'nin yükselen bir pazar olma durumuna dikkat çekti.  

ULI CEO’su Patrick Phillips “2013 yılında ABD’de Gelişen Gayrimenkul Trendleri” raporunu aktaran sunumunda, ABD’de gayrimenkul sektöründeki yatırım ve gelişim eğilimleri, gayrimenkul finansmanı ve sermaye piyasaları, emlak sektörü, şehir merkezi alanları ve diğer gayrimenkul konularına ilişkin bilgiler verdi. Phillips sunumunda ABD'de kriz sonrası gayrimenkul sektöründeki toparlanmanın "yavaş ve istikrarlı" bir biçimde sürdüğünün altını çizdi.

Rapora, buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abdde-gayrimenkul-sektoru-toparlanmasi-yavas-ve-istikrarli_103171.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!