Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ABD'den Türk Belediyelere 'Gayrimenkul Vergisi Takip Sistemi' Projesi İçin 114 Bin Dolar

ABD Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA), belediyelere gayrimenkul vergileri takip sistemi kurulması projesinin fizibilite çalışmaları için Hazine'ye

Dünyab>ABD Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA), belediyelere gayrimenkul vergileri takip sistemi kurulması projesinin fizibilite çalışmaları için Hazine'ye 114 bin dolar kaynak tahsis etti. İlk sistem, pilot bölge seçilen Küçükçekmece Belediyesi'ne kurulacak.

USTDA'dan yapılan açıklamada ajansın, İstanbul'un Küçükçekmece ilçesine 'belediye gayrimenkul vergisi enformasyon sistemi' kurulması çalışmalarına katkıda bulunmak için 114 bin dolar kaynak ayırdığı bildirildi. 22 Mart Pazartesi günü imzalanan kaynağa ilişkin anlaşmaya ABD hükümeti adına Ankara Büyükelçisi Eric Edelman imza atarken, Küçükçekmece Belediye Başkanı HaldunÖzbatur ve USTDA Hazar Bölgesi İş Geliştirme Müdürü Jennifer Snyder da şahit olarak imzaladılar.

Çeşitli enformasyon teknolojilerinin Türkiye şartlarına uygun hale getirilmeye çalışılacağı projenin başarılı olması halinde belediyenin gelirlerini en az yüzde yüz artırması ve gayrimenkullerin tamamını kayıt altına alması hedefleniyor. ABD'li Stewart Information International Inc. tarafından yürütülecek çalışma başarılı olursa sistem tüm belediyelere kurulacak. Bu durumda sistemin kurulum ve yönetim aşamalaında çok sayıda iş imkanı da yaratılabileceği belirtiliyor.

USTDA, gelişmekte olan ve orta gelirli ülkelerde bu tür projeleri uygulamaya sokarak ABD'li firmalara iş imkanı sağlamaya çalışıyor. Bu projenin başarılı olması halinde ABD'li şirketlerin sistemle ilgili 200 milyon dolar ihracat yapabileceği bildiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abdden-turk-belediyelere-gayrimenkul-vergisi-takip-sistemi-projesi-icin-114-bin-dolar_10133.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!