Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ABD'ye Krizin Maliyeti 4,7 Trilyon Doları Buldu

Sorunlu Varlıkları Kurtarma Programı'ndan (TARP) kullandırılan fonların nasıl harcandığını denetlemekten sorumlu özel denetçi Neil Barofsky'nin Kongre için hazırladığı rapora göre, federal hükümetin finans sektörüne yardım için harcadığı para, yıllık ABD GSMH'sinin yaklaşık üçte birine ulaştı.

Zaman Gazetesi
ABD'ye Krizin Maliyeti 4,7 Trilyon Doları Buldu

ABD'de krizin federal hükümete maliyeti şimdiye kadar 4,7 trilyon doları buldu. Sorunlu Varlıkları Kurtarma Programı'ndan (TARP) kullandırılan fonların nasıl harcandığını denetlemekten sorumlu özel denetçi Neil Barofsky'nin Kongre için hazırladığı rapora göre, federal hükümetin finans sektörüne yardım için harcadığı para, yıllık ABD GSMH'sinin yaklaşık üçte birine ulaştı.

Raporda en kötü şartlar altında krizin maliyetinin hükümete 23,7 trilyon doları da bulabileceği ifade edildi. Bu da her Amerikan vatandaşı için 80 bin dolarlık maliyet demek. Federal hükümetin tahsis ettiği 4,7 trilyon dolar tutarındaki miktar, eski ABD Başkanı George Bush ve yeni Başkan Barack Obama yönetimlerinin yanı sıra ABD Merkez Bankası'nın (FED) 2007 yılından itibaren hazırladığı 50 kadar program ve teşvik paketini kapsıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abdye-krizin-maliyeti-4-7-trilyon-dolari-buldu-_70851.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!