Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adana-Karataş Duble Yolunun Yapımı Başladı

Hükümetin 1.5 yıl önce uygulamaya koyduğu 14 bin kilometrelik duble yolun Adana ayağının inşası tüm kamu kurumlarının ortak katılımı ile başladı.

Zamanb>Hükümetin 1.5 yıl önce uygulamaya koyduğu 14 bin kilometrelik duble yolun Adana ayağının inşası tüm kamu kurumlarının ortak katılımı ile başladı.

Adana–Karataş Duble yolunun yapımı Karayolları’nın gözetiminde Devlet Su İşleri (DSİ) ve Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün makina parkının ortak kullanımı ile gerçekleşiyor. Duble yol çalışmasında çalışan işmakinalarının toplam kullanacağı 300 milyar liralık akaryakıtının ihalesi Özel İdare Müdürlüğünce yapıldı. Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Çelikcan, duble yol yapılmasının ölçüsünün yıllık 5 binin üzerinde aracın trafiğe çıkması planlanarak yapıldığını söyledi. Hiltonsa ile Solaklı arasında kalan 16 kilometrelik kısmın eylül ayına kadar tamamlanacağını belirten Çelikcan “Buranın üst yapı ihalelerini gerçekleştirdik. İhale bedeli 1.1 trilyon liradır. Hiltonsa ile Havutlu arasında kalan yolun yapımı için burada kamulaştırma yapılması gerekiyor. Bunun için de Özel İdare Müdürlüğü bir miktar kaynak ayırdı.” dedi.

Bu arada Karayolları TEM Otoyolunu Kozan yoluna bağlayan kavşaktan, D–400’ün İncirlik mevkine bağalaycak 5.5 kilometrelik bağlantı yolunun inşasının devam ettiği bu bölümde ise üst yapı çalışmalarının bu yıl içinde tamamlanacağı bildirildi. TEM otoyolunun Ceyhan– Yumurtalık bağlantısının ihalesinin yapıldığı ancak kaynak miktarının az olması sebebiyle inşaatına bu yıl başlanamadığı kaydedildi.

Öte yandan TEM Otoyolunun Adana Şehir içi trafğine açılması yönündeki çalışma da önümüzdeki günlerde başlanacağı bildirildi. Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Çelikcan, Belediye ile yapılan sözleşme ile Otoyol’un Dikili kavşağı ile Organize Sanayi Bölgesi arasında bulunan yaklaşık 45 kilometrelik kısmının şehiriçi trafiğine açılması için şehir içinde toplam 7 adet bağlantı yapılacağını söyledi. Bunun için 3 trilyon liralık üst yapı ihalelerini yaptıklarını ifade eden Çelikcan, bağlantı yollarının belediye tarafından yapılacağanı kaydetti. ‘

http://www.yapi.com.tr/haberler/adana-karatas-duble-yolunun-yapimi-basladi_11171.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!