Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adapazarı’ndaki Binalar İçin Estetik Görünüm Sağlanacak

“Benim şehrim güzel olacak” kampanyası başlatan Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, bir boya firması ile anlaşarak 22 bin binanın dış cephesini boyata

Zamanb>“Benim şehrim güzel olacak” kampanyası başlatan Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, bir boya firması ile anlaşarak 22 bin binanın dış cephesini boyatacak. Her sokağa estetik bir görüntü vermesi beklenen uygulama, yüzde 50 indirimli ve 6 ay vadeli olacak.

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, “Benim şehrim güzel olacak” kampanyası çerçevesinde Polisan boya firması ile anlaşarak 22 bin binanın dışını boyatacak.

Bu konudaki protokol Adapazarı Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen törenle imzalandı. Törene Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, daire başkanları, Polisan Genel Müdürü Erol Mizrahi, Teknik Eğitim Satışı ve Destekleme Müdürü Yıldırım Özkan, İzmit Bölge Müdürü Erdinç Mutioğlu katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Başkan Duran, depremden sonra altyapı çalışmalarının bittiğini ve üstyapı çalışmaları çerçevesinde kente daha güzel bir görüntü kazandırmak için kentteki tüm binaların boyanması konusunda Polisan firması ile anlaşmaya vardıklarını kaydetti. Halkın ekonomik gücünü de göz önüne alarak yaptıkları görüşme sonucunda Polisan firmasının yüzde 50 indirim ve 6 ay vadeli boya satışı teklifini kabul ettiklerini kaydeden Duran, “Adapazarı’nın güzelleşmesine katkı sağlayacak olmaları sebebiyle Polisan’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Duran, kentteki binaların gelişigüzel boyanmayacağını, her sokağın ve caddenin boya renklerinin belediyenin yaptığı bir çalışma ile belirlendiğini dile getirerek bundaki amacın her sokağa bir karakteristik özellik vermek olduğunu söyledi. Binasını boyamak isteyen vatandaşların belediyeye müracaat ederek sokağına uygun bina boyasının tavsiye edileceğini ve bu tavsiye üzerine Polisan boya bayii ve bu boyayı satan her yerden indirimli bir şekilde boyasını alıp binasını boyatabileceğini vurguladı. Polisan Genel Müdürü Erol Mizrahi de depremden çıkmış bir kentin güzelleştirilmesinde kendilerinin de katkı sağlayacak olmaları sebebiyle mutlu olduğunu söyledi.

Planlı bir boyama ile Adapazarı’nın yeni bir kimliğe kavuşacağını belirten Mizrahi, “Şehrin yeni kimliği hem turistik hem de başka açılardan herkesin ilgisini çekecektir.” dedi. Bu arada önümüzdeki günlerde kampanya çerçevesinde 3 evin Polisan tarafından boyanması sonrasında, Adapazarılılar binalarını boyatmaya başlayabilecekler. Adapazarı’ndaki binaların dış cephelerine çatlakları doldurma ve esneme özelliği olan, kolay kolay yıpranmayan Natuda A1 Flex boya önerildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adapazarindaki-binalar-icin-estetik-gorunum-saglanacak_4303.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!