Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adapazarı’ndaki Sağlam Binalar da Risk Altında

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Adapazarı’ndaki yapıların depreme karşı olan güvenliğine ait durum tespitini

Zamanb>Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Adapazarı’ndaki yapıların depreme karşı olan güvenliğine ait durum tespitinin 50 milyon lira karşılığında yapılmasına rağmen talebin çok az olmasına dikkat çekerek, aslında bina sahiplerinin “binalarının mutlaka takviye edilmesi gerektiği sonucunu” alacaklarını bildikleri için, bunun bilimsel rapor olarak tespit ettirmekten çekindiklerini söyledi.

Depremi hasarsız atlatan çok katlı binaların yeni bir depremde can ve mal kaybı için büyük risk taşıdığını belirten Elmas, “Çok katlı bina sahipleri de aslında bunu biliyor. Yani kısaca, başlarına iş açmak istemiyorlar. Çünkü test sonrası yapılarını güçlendirme ya da kat alma olayı gündeme gelecek. Sıkıntıya girmeyi istemiyorlar.” dedi. Ayakta kalan binaların yeni deprem yönetmeliğine göre mutlaka incelenmesi gerektiğini kaydeden Elmas, şunları söyledi: “Bırakın hasarlı binaları kentte 5 bin dolayında çok katlı hasarsız binaların en az 4 bininin gözden geçirilmesi gerekir. Bu konu çok ciddi bir meseledir.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/adapazarindaki-saglam-binalar-da-risk-altinda_8020.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!