Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezi Üçüncü Kez İhaleye Çıkacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın prestij projeleri arasında yer alan Güzelyalı'daki eski Troleybüs Garajı'nda yapılması planla

Yeni Asır
1 Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezi Üçüncü Kez İhaleye Çıkacak

b>İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın prestij projeleri arasında yer alan Güzelyalı'daki eski Troleybüs Garajı'nda yapılması planlanan Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezi üçüncü kez ihaleye çıkacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina geçtiğimiz haftalarda ihaleyi kazanamayan firmanın kamu ihale kurumuna yaptığı itiraz üzerine iptal edilen ihalenin 9 Mart'ta tekrarlanacağını söyledi. İzmir'in gelecekte fuarlar ve kongreler merkezi olmasının yanı sıra turizm, kültür ve sanatta da iddialı hale gelmesi için çaba sarfettiklerini belirten Başkan Piriştina, Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezi projesinin mutlaka hayata geçirileceğini söyledi.

İki etaplı proje
Kültür ve Sanat Merkezi'nin uygulama projeleri 2001 yılında açılan yarışmayı kazanan mimar Tevfik Tozkoparan tarafından hazırlandı. Güzelyalı'da mezbelelik halde bulunan eski troleybüs garajının 21 bin metrekarelik bölümünde yapılacak sanat merkezi, bu alanda Türkiye'nin örnek projelerinden biri olacak. Sanat merkezinin yapılacağı alanı iki etap halinde ele alacak İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk etapta en önde bulunan SİT kapsamındaki bölümün restorasyon projesini gerçekleştirecek, ardından da sanat merkezinin yeralacağı asıl inşaatlara başlayacak. Projenin hayata geçirilmesiyle Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi estetiği ve mimarisi ile Türkiye'ye örnek bir çalışma olacak.

MERKEZDE ÇOK AMAÇLI İKİ BÜYÜK SALON OLACAK
300 araçlık kapalı otopark yapılacak

Kültür merkezinde biri konser ve konferansların gerçekleştirileceği 1100 kişilik, diğeri de tiyatro oyunlarının sergileneceği 250 kişilik iki salon bulunacak.
Ayrıca iki kata yayılan sergi alanları, asansörlü orkestra çukuru, 8 adet simultane çeviri odası, 4 adet toplantı salonu, idari bölüm ve sanatçıların kullanacağı mekanlar da kültür sanat merkezinde yer alan diğer unsurlar olacak.
Merkezde yer alacak 300'den fazla araca hizmet verebilecek kapalı otoparkla bölgedeki otopark sıkıntısı da büyük ölçüde giderilmiş olacak. Komplekste ayrıca sahne ekipmanları ve sanatçılar için otobüs ve tır yanaşmasına uygun ayrı otoparklarda bulunacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adnan-saygun-kultur-ve-sanat-merkezi-ucuncu-kez-ihaleye-cikacak_8935.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • 10 üzerinden 9 veriyorum; daha fazla oda resmi koyun ki daha çok tanıyalım. fatih kolejinin orayı ışıklardırmış ama izemaman çocuk kulübünün oradan geçerken çok karanlık YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!