Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Afete Karşı Bilinçlendirme Eğitimi Hızlanacak

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, SBS ile oluşturduğu yeni işbirliğine dün yapılan bir toplantı ile start verd

ORSA Stratejik İletişim Danışmanlığı/Didem Cengizoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, SBS ile oluşturduğu yeni işbirliğine dün yapılan bir toplantı ile start verdi. Bu program çocukların, toplumun, SBS çalışanları ve ailelerinden oluşan 1 milyon kişinin 1 yıl içinde afete karşı "ABCD Temel Afet Bilinci Eğitimi'ni" almasını hedefliyor.

SBS, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile afete karşı kamuoyu bilincini geliştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nın himayesinde hazırlanan web sitesini hayata geçirdi. Afete karşı hazırlıklı olmaya yönelik temel bilgilerin yanısıra "ABCD Temel Afet Bilinci Eğitimi" ile ilgili bilgiler de içeren web sitesinin adresi www.iahep.org

BÜ Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından SBS'in teknik altyapı desteği ile hazırlanan Afete Hazırlık Eğitim Projesi web sitesi afete karşı bilinçli mücadeleyi yaygınlaştırmak, olası tehlikelere karşı öneri ve uyarılarda bulunmak ve yapılması gereken hazırlıklar konusunda bilgi aktarmaya yönelik bir içeriğe sahip. Aynı zamanda web sitesi, Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde hazırlanan ve Afete Hazırlık Eğitim Proje ekibi ve gönüllü eğitmenler tarafından ücretsiz verilen "ABCD Temel Afet Bilinci Eğitimi" konusunda da kapsamlı bilgi içeriyor

Kurumsal vizyonu çerçevesinde Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşmesine katkıda bulunmayı amaçlayan SBS, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından hazırlanan ABCD Temel Afet Bilinci Eğitimi'nin 1 yıl içinde iş yaşamının içinden çalışan ve ailelelerinden oluşan 1 milyon kişiye verilmesini hedefliyor. BÜ Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü bünyesindeki Afete Hazırlık Eğitim Proje ekibi ile birlikte "Afetlere Hazır Bir Türkiye için Elele" sloganıyla yola çıkan SBS; afetlere karşı mücadelenin en önemli adımı olan eğitimi ve hazırlıklı olmayı ülke çapında yaygınlaştırmayı planlıyor.Bu projeye destek olmaları için tüm kurum ve kuruluşlara davette bulunan SBS; başta Sivil İdareler olmak üzere Sivil Toplum Örgütleri, Öğretim Kurumları, Medya ve Özel Sektör Kuruluşları'nın destekleri ile oluşacak işbirliğinin büyük bir güce dönüşeceğine inanıyor.Daha Fazla Bilgi İçin:
Orsa Stratejik İletişim Danışmanlığ
Didem Cengiz
Tel: 212 283 55 99
Fax: 212 283 60
e-mail: dcengiz@orsa.com.trSBS Hakkında:

"Siemens Business Services (SBS), 1995 yılında dünyanın en büyük elektronik ve mühendislik firmalarından birisi olan Siemens AG ve Siemens Nixdorf Information System AG şirketlerinin ortak girişimiyle kurulmuştur. Dünyada sunduğu çözümler ve hizmetler ile elektronik ve mobil iş sektörüne öncülük eden SBS, 90 ülkeye yayılmış 33.500 çalışanı ve 6 milyar Euro cirosuyla sektöründe hızla büyüyen bir şirkettir.

SBS, kapsamlı bilgi ve iletişim deneyimi ve özel sektör bilgileriyle çözüm ve hizmetlerini, "danışmanlık, tasarlama, kurulum, işletim, bakım" değer zincirinin içinde tek bir kaynaktan sunmaktadır. Bu çözüm ve hizmetler, sistem entegrasyonu yoluyla danışmanlık hizmetlerinden müşterilerin tüm iş süreçlerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsamakta ve komple BT yönetimini içermektedir.

SBS Türkiye, İstanbul ve Ankara'daki ofisleriyle 500 kişiyi aşkın bir organizasyondur. Organizasyonun temel yapısı müşterilere değer katmak üzere biçimlendirilmiş birimlerden oluşmuştur.

· Elektronik iş çözümlerinde danışmanlık, tasarlama ve uyarlama yapan Elektronik İş Çözümleri Birimi
· Özel sektör için yüksek katma değerli projeler tasarlayıp geliştiren İş Geliştirme Birimi
· Kamu projelerinin tasarlanıp geliştirilmesinden sorumlu Kamu Hizmetleri Birimi
· İletişim ve hizmet altyapısı, ağ ürünleri, IP ağ sistemleri, bakım ve destek, "Contact Center" hizmetleri gibi çeşitli alanlardan sorumlu İletişim Teknolojileri Hizmetleri Birimi

SBS Türkiye'nin Başarıları:

· Vergi Daireleri Otomasyon Projesi (VEDOP)
· IXIR
· İŞ-TİM
Ayrıca mevcut "backbone" üzerinden çeşitli elektronik ticaret sitelerine Web sunuculuğu, güvenlik, yedekleme ve ödeme altyapısı hizmeti verilmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/afete-karsi-bilinclendirme-egitimi-hizlanacak_656.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!