Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Afganistan Savaşı Hermitage'ı da parasız bıraktı

Rusya Hükümeti ünlü Hermitage Müzesi'nin ziyaretçilerin girebilmesinin de düşünüldüğü Açık Depo Yapısı için ayrılan ödeneği kesti. St. Petersburg'un

Yapı Dergisi/247usya Hükümeti ünlü Hermitage Müzesi'nin ziyaretçilerin girebilmesinin de düşünüldüğü Açık Depo Yapısı için ayrılan ödeneği kesti.
St. Petersburg'un kuzeyinde yapılan altı katlı bina bitti, ancak iç mekân düzeni tamamlanamadı. Devletten gelecek ödeneğin sürekli ertelenmesi nedeniyle 7 milyon dolar borca giren müze bu paranın bu yıl verileceği sözünü almıştı. Ne var ki Afganistan'daki çatışmalar nedeniyle söz konusu paranın askeri harcamalara kaydırılmış olmasından korkuluyor. Yaklaşık üç milyon sanat yapıtına sahip olan Hermitage Müzesi son yıllarda başka büyük yatırımlara da girdi. Müzenin karşısındaki Personel Binasının galerilere gelir sağlamak için lüks bir otele dönüştürülmesi bu projelerden biri. Öte yandan Las Vegas'ta Guggenheim'la ortak kurulan galeri de 11 Eylül saldısından sonra Guggenheim'ın ciddi ekonomik sıkıntılar yaşaması nedeniyle, beklenen yıllık 1.2 milyon dolar geliri getirmeyecek gibi görünüyor. Guggenheim son dönemde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle personelinin yüzde 70'ini işten çıkardı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/afganistan-savasi-hermitagei-da-parasiz-birakti_486.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!