Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ahmet Vefik Alp, American Institute Architects Amerikan Mimarlar Enstitüsü Güney Avrupa Direktörlüğüne Yeniden Seçildi

Ahmet Vefik Alp, geçtiğiımiz hafta sonu Parıs' te gerçeklesen birleşimde 'Amerikan Mımarlar Enstitüsü' Avrupa Direktorler Kurulu' na, A

yapitr/Murat UYMUŞLARb>Ahmet Vefik Alp, geçtiğiımiz hafta sonu Parıs' te gerçeklesen birleşimde 'Amerikan Mımarlar Enstitüsü' Avrupa Direktorler Kurulu' na, Avrupa'nın çesıtli merkezlerinden gelen üye mımarların oybirlığiyle 'Güney Avrupa'dan Sorumlu Direktör' olarak iki yıllığına (2005-2006) yeniden seçildi.

AIA Direktörler Kurulu ABD' li mımar Sandra Zettersen başkanlığında 5 Amerikalı, 1 Alman, 2 Fransız, 2 İsviçreli, 1 Çek, 1 İtalyan, ve 1 Türk olmak üzere 13 üyeden oluşmakta ve Avrupa Konseyinde temsil edılmekte.

Amerikan Mımarlar Enstitüsü' nün 75.000 üyesi, Amerıkan eyaletlerine ilaveten Parıs, Londra ve Hong Kong' da örgütleri, çeşitli ülkelere dağılmış 300 kadar alt örgütü bulunmaktadır. Merkezi Washington' da bulunan enstitü Parıs merkezli 'UIA' (Union Internatİonale des Architectes) 'Dunya Mimarlar Birliği' ıle beraber mimarlık ve şehırcilik mesleklerıni küresel boyutta yönlendirebilmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ahmet-vefik-alp-american-institute-architects-amerikan-mimarlar-enstitusu-guney-avrupa-direktorlugune-yeniden-secildi_21310.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!