Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akapen 2005’te 36 Bin Ton Profil Üretimi Yapmayı Hedefliyor

Yurt genelindeki 300 üretici bayisi ve bunlara bağlı tali bayilerinin yanında yurt dışında da üretici bayisi ve distribütörleri bulunan AKAPEN, 200

Zamanb>Yurt genelindeki 300 üretici bayisi ve bunlara bağlı tali bayilerinin yanında yurt dışında da üretici bayisi ve distribütörleri bulunan AKAPEN, 2005 yılında 36 bin ton profil üretmeyi hedefliyor.

2004 yılında 12 bin ton profil imal ederek, yurt içi ile yurt dışındaki üretici bayileri kanalıyla profillerin pencere ve kapı haline dönüştürülüp tüketiciye sunulduğunu belirten AKAPEN Genel Müdürü M.Kemal Kızıklı, aylık bin 500 ton olan üretim kapasitesini 3 bin tona çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

14 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 135 bin metrekarelik bir alanda üretim gerçekleştirdiklerini dile getiren Kızıklı, 25 ülkeye de ihracatlarının bulunduğunu açıkladı. Kapalı sistem, otomatik hammadde hazırlama ve besleme ünitesinin kurulu olduğu fabrikalarında hammaddelerin tanıtımından, karıştırılarak exturüzyon makinesine gönderimine kadar tüm işlemlerin bilgisayar kontrolünde gerçekleştirildiğini ve profillerin neredeyse insan eli değmeden üretildiğini ifade eden Kızıklı, üretim esnasında insan ve çevre sağlığının gözetildiğini vurguladı. Kızıklı, teknolojik gelişmeleri takip ederek, tasarım aşamasında olan yeni ürünleri gelecek yıl tüketici ile tanıştıracaklarını anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akapen-2005te-36-bin-ton-profil-uretimi-yapmayi-hedefliyor_21769.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!