Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akcan: İmar Kanunu'nda revizyon çalışmaları başlatıldı

Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, Bayırdırlık ve İskan Bakanlığı'nın 3194 sayılı İmar Kanunu'nda revizyon çalışmalarının başlatıldığını sö

Dünya Onlineayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, Bayırdırlık ve İskan Bakanlığı'nın 3194 sayılı İmar Kanunu'nda revizyon çalışmalarının başlatıldığını söyledi.

Türk Belediyeler Birliği tarafından organize edilen 'AB Sürecinde 2. Yerel Yönetimler Zirvesi'nde konuşan Bakan Akcan, "Uluslararası ve ulusal düzeyde meydana gelen gelişmeler ışığında, kentleşme ile ilgili politika ilke ve esasları belirleme, ülkenin kalkınmasını sağlama, koruma ve kullanma dengesini oluşturma, merkezi ve yerel yönetimlerin görevlerini yeniden tanımlama, yönetimler arasında işbirliği sağlayarak, etkin bir denetim mekanizmasını oluşturma, afete duyarlı planlama, yapılaşma ve kullanmaya ilişkin esaslar geliştirme, sağlıklı ve yaşanabilir çevreler oluşturma ve yaşam kalitesini artırma, uygulama alanında tespit edilen eksiklikleri giderme önemli hedeflerimiz arasındadır" dedi.

Bakan Akcan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu kapsamda Bakanlığımızca, 3194 sayılı İmar Kanunu'nun revizyon çalışmaları başlatılmış ve 'İmar ve Şehirleşme Kanun Tasarısı' hazırlanmıştır. Hazırlanan taslak, Bakanlığımıza bağlı kuruluşlar ile Bakanlığımız teşkilatında yer alan birimlerin katılımı ile oluşturulmuş, kamu kurum ve kuruluşlarının görüşleri alınmak suretiyle tasarının son şekli ortaya çıkmıştır".

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcan-imar-kanununda-revizyon-calismalari-baslatildi_834.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!