Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akçansa Çanakkale'de İkinci Üretim Hattını Kurdu

Türkiye’nin lider çimento üreticisi Akçansa, 2006 yılında temelini attığı Çanakkale Fabrikası 2. Üretim Hattı’nın açılışını 6 Mayıs 2008 tarihinde düzenlenen bir törenle yaptı.

yapi.com.tr
2 Akçansa Çanakkale'de İkinci Üretim Hattını Kurdu

Türkiye’nin lider çimento üreticisi Akçansa, 2006 yılında temelini attığı Çanakkale Fabrikası 2. Üretim Hattı’nın açılışını 6 Mayıs 2008 tarihinde düzenlenen bir törenle yaptı.Akçansa Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncay, "Çanakkale fabrikamızın kapasitesini iki katına çıkaracak olan yeni üretim hattımızla bölgesel anlamda stratejik güç olma yolunda büyük bir adım atıyoruz" dedi.Yeni üretim hattı ile Akçansa’nın toplam klinker üretim kapasitesi 6.5 milyon, çimento öğütme kapasitesi ise 9 milyon tona yükselecek.

Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu, Türk çimento ve hazır beton sektörünün lideri Akçansa’nın, Haziran 2006’da temelleri atılan Çanakkale Fabrikası 2. Üretim Hattı faaliyete geçti. Akçansa bir yandan 2. Üretim Hattı’nı açarken, diğer yandan fabrikanın elektrik ihtiyacının bir bölümünü karşılayacak rüzgar santralinin de temelini attı. Törende, Sabancı Holding CEO’su Ahmet Dördüncü, Akçansa Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncay ile Akçansa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Daniel Gauthier, Akçansa Genel Müdürü Mehmet Göçmen hazır bulundu.

Kapasiteyi iki katına çıkarma hedefiyle 2. Üretim Hattı, fabrikanın yılda 2 milyon tonu bulan klinker üretim kapasitesini 4 milyon tona yükseltecek. Böylelikle Akçansa’nın toplam klinker üretim kapasitesi 6.5 milyon, çimento öğütme kapasitesi ise 9 milyon tona çıkacak.

Vizyonumuz: Sınırların ötesinde sürdürülebilir büyüme elde etmek

Akçansa Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncay, törende yaptığı konuşmada, 2007 yılının Akçansa için önemli bir yıl olduğunu belirterek, “Sınırların ötesinde sürdürülebilir büyüme vizyonumuzun gerçekleşmesi yolunda çok önemli bir adım olan, 2006 yılında temelini hep birlikte attığımız ikinci üretim hattı yatırımımızı tamamlayarak çok kısa bir süre içerisinde devreye almış olmanın mutluluğunu bugün burada yine hep birlikte paylaşıyoruz” dedi.

"Türkiye’nin parlak geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz"

Sabancı Holding CEO’su Ahmet Dördüncü, Akçansa yatırımlarının çevresinde önemli değerler yarattığına dikkat çekti. Dördüncü, "Çanakkale’deki temelleri 1974 yılına dayanan Akçansa fabrikası, o günden bu yana Çanakkale’nin iş ve sosyal yapısına olan katkılarıyla şehrin önemli işletmelerinden biri halini aldı. 2. Üretim Hattımız sayesinde yalnızca Türkiye’nin değil, bulunduğu bölgenin ihtiyaçlarına da cevap verebilecek potansiyele sahip hale gelen Akçansa Çanakkale Fabrikası, cömert hammadde kaynaklarına yakınlığı, deniz taşımacılığına elverişli konumu ile ihracatta önemli bir rekabet avantajı kazandıracak" dedi.

"Türkiye’nin parlak geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz"

Akçansa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Daniel Gauthier ise HeidelbergCement ve Sabancı Holding ortaklığının çok başarılı sonuçlar elde ettiğini ifade etti. Türkiye’nin başarılı değerler yaratma konusunda sahip olduğu potansiyelin çok önemli olduğunu vurgulayan Gauthier, "Bugün bulunduğumuz nokta göstermektedir ki, Türkiye doğru yatırımların doğru şekilde yapıldığı ve ileriye dönük olumlu potansiyeller barındıran bir ülke olarak Avrupa Birliği sürecinde önemli bir gelişme sağlamıştır ve sağlamaya da devam etmektedir" diye konuştu.


http://www.yapi.com.tr/haberler/akcansa-canakkalede-ikinci-uretim-hattini-kurdu_61428.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Bütün göstergeler Akcansanın Büyüklüğünü ve karlılığını gösteriyor. Bu da demek oluyor ki iyi bir yönetime sahip. Akcansa inşaat sektörünün kalbi diyorum. YANITLA
  • YAPTIĞINIZ YATIRIMLARLA HEM İŞ İMKANLARI HEM DE SANAYİ SEKTÖRÜNÜN LOKOMOTİFİ OLMANIZDAN DOLAYI SİZLERİ TEBRİK EDİYORUM. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!