Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akçansa OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Aldı

Akçansa Büyükçekmece ve Çanakkale fabrikaları, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi'nden sonra, OHSAS 18001 İş S

yapitr/Murat UYMUŞLAR
Akçansa OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Aldı

b>Akçansa Büyükçekmece ve Çanakkale fabrikaları, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi'nden sonra, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirme süreci çalışmalarını tamamladı ve Entegre Yönetim Sistemi'ni kurmaya hak kazanarak sektöründe bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Yapilan denetimlerde, Turkiye'de ilk kez BSI'dan (British Standards Institute) OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikası alan Akçansa fabrikalarında calışmalara OHSAS 18001 proje ekipleri ile 2003 yili mayis ayinda başlandı. Her zaman önce insan ve önce iş güvenliği prensibi ile çalışan Akçansa fabrikaları daha önce de 2002 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda örnek işyeri seçilmişti.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, calisanlara verilen değerin ve sorumluluk bilincinin uygulamaya gecirilmesidir. Akçansa fabrikaları spesifik ihtiyaçlarını da dikkate alarak, işletme hedeflerine uygun ve süreçlere entegre bir yaklaşımla, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini yapılandırdı. Bu şekilde faaliyetler ve çalışma ortamlarındaki sağlık ve güvenlik ile ilgili tehlikeler ve meydana gelme potansiyelleri tanımlanarak riskler değerlendirilmekte ve yasal gereklilikler dikkate alınarak risk kontrol yöntemleri belirlenmekte ve uygulamaya koyulmaktadır.

Akçansa, yurtiçi ve yurtdışında, oluşturduğu vizyon doğrultusunda, uzmanlaştığı tüm üretim faaliyetlerinde, çağdaş, güvenilir, çevreye duyarlı, müşteri haklarına saygılı, kaliteli mal ve hizmet veren, şirket çalışanlarının her türlü sosyal hak ve eğitim ihtiyacına katkıda bulunan, yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren öncü bir kuruluş olma görevini üstlenmektedir.

Akçansa'da bu misyonun vazgeçilmez ilkelerinden biri olan entegre yönetim sisteminin başarı ile uygulanabilmesi için İş Sağlığı ve Güvenliği politikası belirlenerek uygulamaya alınmıştır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcansa-ohsas-18001-is-sagligi-ve-guvenligi-yonetim-sistemi-belgesi-aldi_14713.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!