Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akçay Sazlığı’ndaki Proje Bölgeye Zarar Verir

Akçay Sazlığı ve Sulak Alanı’nda Edremit Belediyesi tarafından yapılmak istenen konut projesine karşı açılan davanın bilirkişi raporunda; projeye uygun imar planının olmadığına ve yapılaşmaların ekolojik sistemi olumsuz etkileyeceğine dikkat çekildi.

yapi.com.tr
Akçay Sazlığı’ndaki Proje Bölgeye Zarar Verir

Balıkesir Edremit Belediyesi’nin Akçay Sazlığı ve Sulak Alanı’nda yapmak istediği konut projesi yargıya taşındı. Balıkesir 2’nci İdare Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme bilirkişi raporunu hazırladı.

BirGün’de yer alan habere göre; raporda şu ifadeler yer aldı:

• İnşaat ruhsatlarının bulunduğu parsellere ilişkin Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenmiş ve onaylanmış herhangi bir imar planı yok.

• Edremit Belediyesi’nin inşaat ruhsatlarına dayanak yaptığı Mülga Zeytinli Belediye Meclisi’nin 10.07.1980 tarih ve 11/52 sayılı kararı geçerli değil.

• Edremit Belediye Başkanlığı’nca “Enginkent Akçay Projesi “için verilen imar durumları ve ruhsatlar, yürürlükte bir plan olmadan verilmesi sebebiyle Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ne uygun değil.

• İnşaatına başlanan ve devam eden söz konusu yapılaşmalar mevcut ekolojik sistemi olumsuz etkileyeceği gerekçeleri ile Sulak Alanların Korunması Yönetmeliği’ne uygun değil.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vermesi için çağrı yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcay-sazligindaki-proje-bolgeye-zarar-verir_191071.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!