Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akfen Beş Yılda Sekiz Otel Hedefliyor

Akfen GYO ve Accor işbirliğiyle faaliyet gösteren Novotel ve İbis Otel'in yeni halkası 21 milyon avroluk yatırımla Gaziantep'te hizmete girdi. Accor Otelleri Türkiye Genel Müdürü Kadaifçioğlu, 'Beş yıl içinde sekiz otel daha açacağız' dedi.

Radikal Gazetesi
Akfen Beş Yılda Sekiz Otel Hedefliyor

Akfen GYO ve Accor işbirliğiyle faaliyet gösteren Novotel ve İbis Otel'in yeni halkası 21 milyon avroluk yatırımla Gaziantep'te hizmete girdi. Accor Otelleri Türkiye Genel Müdürü Kadaifçioğlu, 'Beş yıl içinde sekiz otel daha açacağız' dedi

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından Gaziantep’te inşaa edilen ve 21 milyon avroya mal olan Novotel ve İbis Otel’in resmi açılışı dün Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yapıldı.

Avrupa’nın en büyük, dünyanın üçüncü büyük otelcilik devi Accor’un işleteceyi otellerden Novotel’in 92, İbis’inse 177 odası var. Özellikle iş amaçlı konaklamalara evsahipliği yapacak olan dört yıldızlı Gaziantep Novotel ve üç yıldızlı Gaziantep İbis otelleri, Fransız Accor’un Türkiye’deki beşinci ve altıncı otelleri oluyor.

Yatırıma devam

Accor Otelleri Türkiye Genel Müdürü Murat Kadaifçioğlu, beş yıllık süre içerisinde 10 oteli faaliyete geçirdiklerini, önümüzdeki beş yıllık dönemde de sekiz otel daha açmayı planladıklarını söyledi.

Kadaifçioğlu, Novotel’de Akfen GYO Genel Müdürü Orhan Gündüz ile birlikte düzenlediği toplantıda yatırımları hakkında bilgi verdi. Akfen GYO ve Accor işbirliğinin dünyada üçüncü, Avrupa’nın ise birinci büyük zinciri olduğunu belirten Kadaifçioğlu, “90 ülkede 4 bin otel ve 150 bin çalışan ile hizmet veriyoruz. 2005 yılında Akfen GYO ile Türkiye’de uzun vadede zincir oluşturmak için anlaştık. 2005-2010 yılları arasında 10 oteli faaliyete geçirdik. Bunlardan ilki İstanbul oldu sonra sırasıyla Eskişehir, Trabzon ve Gaziantep otelleri açıldı. Bir kaç gün içerisinde de Kayseri’de açacağız. Önümüzdeki günlerde de yavru vatan Kıbrıs’ta açacağız. Toplam 10 otele beş senede ulaştık. Önümüzdeki beş sene içinde de Adana, İstanbul, İzmir ve Ankara ile Anadolu’da sekiz oteli daha faaliyete geçirmeyi planlıyoruz” diye konuştu. Dünyada Novotel’in 400, İbis otelinse 800 otelli olduğuna dikkati çeken Kadaifçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyada üçüncü, Avrupa’da birinciyiz. Türkiye’nin de bir zinciri olması için çalışıyoruz. İstanbul başta olmak üzere Trabzon, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, devamında Adana, İzmir, Ankara gibi şehirlerde bu zinciri temsil etmek ve Türk halkının yüksek meblağ ödemeden otellerimizde konaklamasını istiyoruz. Şu anda bin 769 odaya kavuştuk. Sadece Gaziantep’te 21 milyon avroluk yatırım yaptık. Türkiye ekonomisi için yapılan çok büyük bir yatırım bu. Yüzde 100 Türk yatırımcı, yüzde 100 Türk personeli ile bu yatırımları yaptık. Burada 80 Gaziantepli iş olanağı buldu.” Yabancı olmadıklarını, yüzde 100 buranın insanı olduklarını ifade eden Murat Kadaifçioğlu, “Başarımızı sürdürmek istiyoruz. Büyükşehirlerden başlayarak Anadolu’ya da yayılmak istiyoruz” diye konuştu.

‘Kriz bizi teğet geçti’

2009 yılında bir gerileme yaşandığını ancak doluluk oranlarında düşüş olmadığını kaydeden Kadaifçioğlu, “Başbakanımızın dediği gibi ekonomik kriz Türkiye’de bizim sektör açısından teğet geçer gibi oldu. Tabi ki krizin etkileri oldu. En çok etkilediği segment de şirketlerde oldu. Şirketler toplantılarını düşürdü. 2010 yılının 2009’a nazaran daha kötü olması mümkün değil. 2009 kötü bir yıl değil, zor bir yıl oldu. Eğer bu yıl politik ortamda sular durulursa sektör açısından iyi bir yıl olur” şeklinde konuştu. Kadaifçioğlu, elini taşın altına koyarak büyük sorumluluk aldıklarını dile getirerek, “Bizim servis anlamında kültür farklılığımız var. Üç günlüğüne gelmedik. Yatırım aklamaya veya sermayeyi fonlara devretmeye gelmedik. Üç tane yok, 16’da değiliz. Yılda 7.5 milyar avro ciro yapan, 1 milyar avro da yatırım yapan bir şirketin devamıyız. Bizim tek amacımız en iyisi olmak, en iyisini vermek” ifadelerini kullandı.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/akfen-bes-yilda-sekiz-otel-hedefliyor_77354.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!