Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akfen GYO'nun Halka Arzı

Akfen GYO'nun, paylarının yüzde 29.41'inin halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) yaptığı başvuru çerçevesinde şirketin Taslak İzahnamesi yayımlandı. Akfen GYO'dan yapılan açıklamada, Akfen GYO Taslak İzahnamesinin ''www.spk.gov.tr'', ve ''www.akfengyo.com.tr'' internet sitelerinde yayımlandığı

yapi.com.tr / AA
Akfen GYO'nun Halka Arzı

Akfen GYO'nun, paylarının yüzde 29.41'inin halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) yaptığı başvuru çerçevesinde şirketin Taslak İzahnamesi yayımlandı. Akfen GYO'dan yapılan açıklamada, Akfen GYO Taslak İzahnamesinin ''www.spk.gov.tr'', ve ''www.akfengyo.com.tr'' internet sitelerinde yayımlandığı belirtildi.

Akfen GYO'nun 24 Ocak 2011 tarihli Yönetim Kurulu'nda şirketin çıkarılmış sermayesinin halka arz ile birlikte 138 milyon liradan 184 milyon liraya yükseltilmesine karar alındığı dile getirilen açıklamada, Yönetim Kurulu kararına göre halka arzın 8 milyon 117 bin 500 lira nominal değerdeki kısmının ortak satışının, 46 milyon lira nominal değerdeki kısmının ise mevcut ortakların rüçhan hakları kısıtlanarak sermaye artırımı yolu ile olmak üzere toplam 54 milyon 117 bin 500 lira olmasının planlandığı kaydedildi.

Halka arzda yeterli fazla talep gelmesi durumunda Akfen Holding'e ait paylardan 8 milyon 117 bin 625 lira nominal değere kadar olan kısmın ek satışa konu olabileceğine işaret edilen açıklamada, bu durumda halka arz tutarının nominal değerinin 62 milyon 235 bin 125 liraya ulaşacağı ifade edildi.

Açıklamada, halka arzda ek satış hakkının kullanılması durumunda halka açıklık oranının yüzde 33.82 olmasının planlandığı bildirildi.

Akfen GYO'nun halka arzında konsorsiyum liderliğini Oyak Yatırım'ın yürüteceği belirtilen açıklamada, taslak izahnameye göre şirketin, halka arzdan sağlanacak fonların büyük bir kısmının özkaynakların güçlendirilmesi, gerçekleştirmeyi planladığı projelerin finansmanı ve olağan faaliyetleri için kullanmayı planladığı bilgisine yer verildi.

Yeni otel projeleri geliştiren ve tamamlayan Akfen GYO'nun toplam aktiflerinin 2009 yılında yüzde 11, 2010 yılında ise yüzde 26 büyüyerek 31 Aralık 2010 yılı itibariyle 687 milyon liralık büyüklüğe ulaştığı dile getirilen açıklamada, ''Akfen GYO'nun KKTC'deki Mercure Oteli de dahil olmak üzere işletmeye alınan otel sayısı geçen yıl iki katına yükselerek 10'a, toplam oda sayısı da, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 69.5 artarak, 1.043'ten 1.768'e çıktı. Akfen GYO'nun 2011 yıl sonu itibariyle Türkiye'de ve Rusya'da devam eden otel projelerinin tamamlaması ile portföydeki otel sayısının 15'e çıkması planlanıyor'' denildi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/akfen-gyonun-halka-arzi_86053.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!