Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

AKG Gazbetondan Mimarlara Destek

AKG Gazbeton, gazbetonun yangın güvenliği konusunda mimarlara bilgi verdi.

yapi.com.tr
AKG Gazbetondan Mimarlara Destek

br/> AKG Gazbeton’un sponsor olarak destek verdiği Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği, Mimarlar Odası 40. Dönem 1.Merkez Danışma Kurulu toplantısına, Türkiye genelinden yaklaşık 300 mimarın yanı sıra Denizli Valisi Dr. Hasan Canpolat, TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Bülent Tuna ve TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Süleyman Boz katıldı.


24-25 Kasım 2006 tarihlerinde Denizli'de gerçekleştirilen toplantıda mimarlara sunum yapan AKG Gazbeton, gazbetonun yangın güvenliği konusunda bilgi verdi. Günümüz yapı teknolojilerinde en çok önem verilen konuların başında gelen yangın güvenliğinin, özellikle kamu binaları gibi önem arz eden ya da endüstriyel tesisler gibi, yüksek risk grubundaki yapılarda tasarım aşamasında planlanması gerektiği vurgulandı. Yangın güvenliği sağlayan tasarımlarda, söndürme sistemleri ile birlikte; güvenli kaçış hollerinin belirlenmesi, duman tahliyesi, geç alev alan, zehirli gaz çıkarmayan malzeme kullanılması ve en önemlisi yangının bir mekandan diğerine geçişinin Gazbeton duvarlarla engellenmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmeliğe göre; 1200 dereceye kadar ısıya dayanıklı “A1 (hiç yanmaz) malzeme sınıfında” olan AKG Gazbeton’un, bu özelliğini İngiltere’deki onaylanmış kuruluş laboratuvarlarında yapılan testle bir kez daha kanıtladığı belirtildi. Testte, “AKG Gazbeton ile örülen 20 cm kalınlığındaki duvar, 240 dakika boyunca yangın etkisinde bırakılmış, BS 476:22’ ye göre yapılan deney sırasında, yangına maruz kalan yüzeydeki sıcaklık 1200 derece dereceye ulaştığı halde diğer yüzeyin sıcaklığı yalnızca 60 derece olarak tespit edilmiş, AKG Gazbeton, 240 dakikalık yangına hasar görmeden karşı koymuştur”. Ayrıca AKG Gazbeton standının da yer aldığı organizasyonda, mimarlar sorularına yanıt buldu.

Pamukkale’de iki gün boyunca devam eden toplantıda Mimarlık Hakkındaki Kanun Taslağı ile, yapılan hazırlıklar, Ulusal ve Türkiye Mimarlık Politikaları ve bu alandaki gelişmelerle ilgili sunuşlar gerçekleştirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akg-gazbetondan-mimarlara-destek_50365.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!