Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AKM Yıkılsın mı Anketi Sonuçlandı

yapi.com.tr'nin okuyucuları arasında düzenlediği ve son günlerin en tartışmalı konularından birine odaklanan “AKM, bu kez de bakım masraflarının yüksek olması gerekçesiyle yıkılmak isteniyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” anketi sonuçlandı.

yapi.com.tr
AKM Yıkılsın mı Anketi Sonuçlandı

b>www.yapi.com.tr'nin okuyucuları arasında düzenlediği ve son günlerin en tartışmalı konularından birine odaklanan “AKM, bu kez de bakım masraflarının yüksek olması gerekçesiyle yıkılmak isteniyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” anketi sonuçlandı.

14 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında oylamaya açık olan ankete katılan okuyucuların yüzde 51'i , bu gibi simgesel yapıların yıkılmasına karşı görüşte. Kent belleğinde yer etmiş bir yapının siyasi ya da ticari stratejilere alet olabileceğini, AKM'nin arazisinin rant elde etmek üzere kullanılabileceğini düşünen katılımcılar ankete katılanların çoğunluğunu oluşturuyor.

“Somut bir proje geliştirilmeden yıkılmasına karşıyım” diyenler ise, katılımcıların yüzde 24’ünü oluşturuyor. Anket katılımcılarından biri, “Ortada proje yok, alternatif yok ama hemen yıkmaktan bahsediliyor. Eğer aynı yere daha güzeli yapılacaksa yıkılsın. Yoksa ellemesinler!” yorumunda bulunuyor.

Anketin yüzde 10’luk kısmını ise “kenti ilgilendiren böyle bir kararın tek taraflı alınmasına karşıyım” diyenler oluşturuyor. Katılımcıların ortak dilekleri, bir okuyucumuzun ağzından “AKM'nin arazisinin rant elde etmek üzere kullanılmamasını diliyorum. İstanbul'a yakışacak şekilde bir kültür-sanat merkezi oluşumu ortaya konmadığı sürece çok yanlış olacağı inancındayım” cümleleriyle yansıyor.

Tüm bunların yanında AKM gibi bir merkezin günümüz estetik ve mimari anlayışına uymadığını söyleyerek; şehir merkezinde ünlü mimarların elinden çıkacak daha modern ve simgesel bir bina yapılmasını isteyenler de var. Mevcut arazide kültürün simgesi olacak yeni bir yapının tasarlanmasını isteyenlerin oranı ise yüzde 15’i buluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akm-yikilsin-mi-anketi-sonuclandi_53662.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!