Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ako Mermer, Tesislerini Ek Yatırımla Büyütecek

Ako Mermercilik, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesisleri bitişiğine 1.5 milyon dolarlık yatırımla ek ünite gerçekleştiriyor. Ako

Dünyab>Ako Mermercilik, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesisleri bitişiğine 1.5 milyon dolarlık yatırımla ek ünite gerçekleştiriyor. Ako Mermer firması sahibi Hüseyin Kara, yeni tesislerde üretimin 3 ay sonra başlanacağını söyledi.

Ako Mermer'in küçük çapta mermer sektörüne 75 metrekarelik bir işyeri ile 1981 yılında Hatay'da girdiğini ifade eden Kara, 1999 yılında hızlı bir yapılanma ve kendi sermayesi ile Adana Hacı Sabancı OSB'inde 5 bini kapalı olmak üzere 20 bin metrekare alanda üretim gerçekleştirdiğini belirtti. Baba mesleği mermerciliği kardeşleri Mehmet, Yusuf, Sami, Ümit ve Mustafa ile birlikte yürüttüklerini kaydeden Hüseyin Kara, "Tesislerimizde ako red, traverten, çermik bej, orient pink, tigre bej ve Elazığ vişne gibi ürünlerden yılda 120 bin metrekare üretim yapmaktayız. Şu anda yüzde 60 kapasite ile çalışıyoruz. Amacımız; yeni tesisimizle birlikte bu rakamı yıllık 300 bin metrekareye çıkarmaktır. Bu nedenle de tesislerimize ek ünite ilave idiyoruz" dedi.

Üretimlerinin yüzde 80'inin ABD, İspanya, İsrail ve Arap ülkelerine ihracat yaptıklarını, iç pazarda ise İstanbul, Manisa, Mersin, Hatay, Şanlıurfa ve Ağrı illerine ürünlerini gönderdiklerini anlatan Hüseyin Kara, "Adana ve bölgesinde, mermercilik sektöründe kaliteli üretim yaparak ihracat gerçekleştiren bizden başka firma yok. Türkiye'nin en iyi mermerleri, uzmanlık ve yüksek teknolojinin bileşimiyle firmamızda işleniyor. Geçen yıl toplam 250 bin dolarlık ihracat, 40 bin dolarlık da iç piyasaya satış gerçekleştirdik. Hedefimiz, ihracattaki rakamı 500 bin dolara çıkarmaktır. Bunu da yeni yatırımımızla başaracağımıza inanıyorum" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ako-mermer-tesislerini-ek-yatirimla-buyutecek_4751.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!