Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AKP 13 İlin Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

AKP 13 ilde daha belediye başkan adaylarını açıkladı. AKP'nin henüz açıklamadığı tek büyükşehir belediyesi ise Diyarbakır oldu. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz ülke genelinde sadece hizmetlerimizle konuşacağız. İnanıyorum ki milletimiz de ak ile karayı görecek ve tercihini de buna göre yapacaktır" dedi.

CNN Türk
AKP 13 İlin Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

AKP 13 ilde daha belediye başkan adaylarını açıkladı. AKP'nin henüz açıklamadığı tek büyükşehir belediyesi ise Diyarbakır oldu. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz ülke genelinde sadece hizmetlerimizle konuşacağız. İnanıyorum ki milletimiz de ak ile karayı görecek ve tercihini de buna göre yapacaktır" dedi.

Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde belediye başkan adaylarının tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıdaki konuşmasında, yerel yönetimlerde yaptıkları hizmetlere de değinerek, 29 Mart'ta, hizmet ürettikleri birimleri kat kat artırıp yola devam edeceklerini söyledi. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, belediye başkanlarından halkı da evlerine davet etmelerini isteyerek, "Herhalde bu söylediklerim bu salonda kalmaz değil mi?" diye sordu.

Başbakan Erdoğan, Mersin'de ekonomi, ticaret ve turizm alanındaki yatırımlarına ve çalışmalarına ilişkin bilgi vererek, Mersin'i "AK belediyecilik"le tanıştırmak istediklerini ifade etti. Erdoğan, "Mersin için çalışma yaparken buranın belediyesi bizden değil diye bakmadık. Orada benim halkım var, benim insanım var. Buradaki halkım bize dört tane milletvekili verdi" diye konuştu. Tarsus'a uluslararası çapta ve tüm Çukurova'ya hizmet verecek bir havalimanı yapımı için çalışmaların sürdüğünü bildiren Erdoğan, "Açık söyleyeyim, adını ne Mersin koyacağız ne Adana koyacağız" dedi. Erdoğan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Mustafa Eyiceoğlu olduğunu bildirdi.

Aydın Belediye Başkan adaylarının Mustafa Ancın olduğunu kaydeden Erdoğan, Bartın'ın da "AK belediyecilikle" tanışmasını temenni ederek, Bartın Belediye Başkan adaylarının Emin Özkan olduğunu söyledi. Batman Belediye Başkan adaylarının Ziver Özdemir, Çanakkale Belediye Başkan adaylarının Murat Efe olduğunu belirten Erdoğan, "Murat Bey nerede?" diye sordu ve "Murat, boylu poslusun çık öne, tam görelim" diye espri yaptı.

Erdoğan, AK Parti'nin Çorum Belediye Başkan adayının Muzaffer Külcü olduğunu duyurdu. Salondakilerin "Düzce seninle gurur duyuyor" şeklinde tempo tutmalarına, "Hep 'seninle gurur duyuyoruz' diyorsunuz da bütün mesele bundan önce, yani 22 Temmuz'da alınan oyların fevkinde, üstünde oy aldığımız gün bunlar geçerlidir" karşılığını veren Erdoğan, belediye başkan adayının İsmail Bayram olduğunu açıkladı.

Erdoğan, Kahramanmaraş Belediye Başkan adaylarının Mustafa Poyraz, Kırıkkale adaylarının Veli Korkmaz, Mardin Belediye Başkan adaylarının Mehmet Beşir Ayanoğlu, Muğla Belediye Başkan adaylarının Orhan Seyfi Terzibaşıoğlu, Niğde Belediye Başkan adaylarının Faruk Akdoğan ve Siirt Belediye Başkan adaylarının Kasım Ceylan olduğunu bildirdi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul'daki bazı ilçelerin belediye başkan adaylarını da açıkladı. Erdoğan, Avcılar'da Cafer Sezgin, Beylikdüzü'nde Yusuf Uzun, Beykoz'da Yücel Çelikbilek, Eyüp'te İsmail Kavuncu, Üsküdar'da da Mustafa Kara'nın belediye başkan adayları olduğunu belirtti.

Mersin'in ilçe belediye başkan adaylarının tespitine ilişkin çalışmaların sürdüğünü kaydeden Erdoğan, ismini açıkladığı belediye başkan adaylarını sahneye davet ederek fotoğraf çektirdi.

Notlar

Başbakan Erdoğan, Kahramanmaraş belediye başkan adayını açıkladıktan sonra partililerin, "Maraş seninle gurur duyuyor" sloganları üzerine, "Oldu mu şimdi? Maraş diyorsunuz, Kahraman'a ne oldu?" dedi.

İstanbul'un Beykoz ilçesi adayı Yücel Çelikbilek'in arka taraflarda kaldığını gören Erdoğan, Çelikbilek'e "Arka taraftan şöyle öne doğru gelsin bakalım. Yücel Bey, böyle gerilerde falan kalırsan biz yandık. Sen tecrübelisin, aman ha" diye seslendi.

Erdoğan, Üsküdar adayını açıklarken, Niğde adayı açıklandığı sırada ayağa kalkanların tekrar ayaklandığını görünce, "Biz yanlış mı gördük? Demin siz Niğde için de kalktınız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akp-13-ilin-belediye-baskan-adaylarini-acikladi_66016.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!