Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alarko Carrier'in Ciro Hedefi 250 Milyon YTL

Alarko Carrier'in ciro hedefi 250 milyon YTL

Referans Gazetesi
Alarko Carrier'in Ciro Hedefi 250 Milyon YTL

b>Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, doğalgaz kullanımının giderek artması ve inşaat sektöründeki canlılığın, ısıtma ve soğutma sektörünün büyümesine katkı sağladığını bildirdi. Sektörün 15 yıldan bu yana sürekli geliştiğini, gelişmeye de devam edeceğini ifade eden Şahin, Türkiye'de kişi başına düşen milli gelirin artmasıyla pazarın daha da büyüyeceğini söyledi.

Şahin, doğalgaz kullanımının giderek artması ve inşaat sektöründeki canlılığın, sektörün büyümesine katkı sağladığını belirterek, “Sektör, her yıl Türkiye büyümesinin üzerinde büyüyor. Doğalgazın yeni şehirlere gitmesi satışların sürmesini sağlıyor. Yeni inşaatlar ise bu sektörün önünü açıyor. Klima kullanımı hızla ilerliyor” dedi.

İhracat hedefi 30 milyon dolar
Önder Şahin, 2006'nın, Alarko Carrier için ihracat yılı olacağını belirterek, Alarko Carrier'in, farklı ihtiyaçlara seslenen farklı ürünleri ile 2006'da 30 milyon dolarlık ihracat hedeflediğini bildirdi. En önemli ihracat ürünlerinden biri olan çatı klimalarını 2005 yılında Avrupa dışında ilk kez Çin'e ihraç etmeye başladıklarını ve yarım milyon dolarlık çatı kliması ihracatı gerçekleştirdiklerini kaydeden Şahin, “2005 yılında yeni girdiğimiz bir diğer pazar ABD idi. ABD'ye 2 milyon dolara yakın dalgıç pompa motoru ihraç ettik. 2006 yılında bu rakamı 5 milyon dolara çıkarmayı planlıyoruz. 2005 yılında toplam 225 milyon YTL ciro elde ettik ve 2004 yılına yüzde 15 büyüme kaydettik. 2006 yılında yüzde 10 büyüme ile yaklaşık 250 milyon YTL'ye yakın bir ciro elde etmeyi hedefliyoruz” dedi. Şahin, yaptıkları yatırım ile radyatör fabrikasının kapasitesini 2 katına çıkardıklarını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alarko-carrierin-ciro-hedefi-250-milyon-ytl_45370.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!