Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

'Tamamen Dolandırıcılık'

Altındağ’da İş Merkezi Mağdurları

Altındağ Belediyesi AltınBel Şirketinin özel bir müteahhitlik firmasına kat karşılığı ihale ettiği, “Anatolia Alışveriş Merkezi”nin projesinin kesintiye uğraması sonucu bazı hak sahipleri mağdur oldu.

Hürriyet Ankara
Altındağ’da İş Merkezi Mağdurları

Altındağ Belediyesi AltınBel Şirketinin, özel bir müteahhitlik firmasına kat karşılığı ihale ettiği, “Anatolia Alışveriş Merkezi”nin projesinin kesintiye uğraması sonucu bazı hak sahipleri mağdur oldu.

Temeli 2005 yılında atılan, 89 dükkanın yer aldığı, 13 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip Bentderesi Caddesi’ndeki alışveriş merkezinin inşaatındaki çöpler ve güneş görmeyen yerlerdeki yosunlanmalar dikkat çekiyor.

Yapımının üç yılda tamamlanması planlanan alışveriş merkezinde dükkanları bulunan İrfan Seçkin, AltınBel Şirketinin anlaştığı özel bir müteahhitlik firmasından 2006 yılında iki dükkan satın aldığını söyledi.

Müteahhit kayboldu

Dükkanları aldığında müteahhidin, “havalandırmanın ardından asma tavanlar ve yürüyen merdivenlerin yapılarak çarşının faaliyete geçeceğini anlattığını” söyleyen Seçkin, ancak çeşitli gerekçelerle kendisini oyalayan müteahhidin ortadan kaybolduğunu söyledi.

Alışveriş merkezinde dükkanları bulunan Fatih Öztaş ise dükkanları satın aldığı firmanın belediyeyle anlaşması bulunmadığını savundu.

Öztaş, belediyenin herhangi bir teminat almadan dükkanları müteahhit firmaya verdiğini öne sürdü.

Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Gökalp Yılmaz da projeyi 2004 yılında ihale ettiklerini, müteahhit firmaya işin tamamlanması için üç yıl süre verildiğini söyledi. Yılmaz, “Üç yıllık bir süresi olmasına rağmen malum şu anki sıkıntılı müteahhitten dolayı orası teslim edilemedi. Gerekçesi de şu, bize taahhüdünü yerine getiremedi. Mahkemelik olduk. Şu anda mahkeme devam ediyor” dedi.

Cenazeyi kaldıracağız

Temel problemin müteahhidin taahhüdünü yerine getirmemesi olduğunu savunan Yılmaz, müteahhidin, kendi üzerindeki dükkanları mağdur olan vatandaşlara sattığını ifade etti.

Konu yargıda olduğu için şu aşamada binaya müdahale edemediklerini belirten Yılmaz, mahkeme süreci tamamlandıktan sonra ellerindeki teminat ve müteahhit uhdesinde kalan dükkan ve dairelerin satışıyla projeyi tamamlama imkanları olduğunu söyledi.

İşin tamamlanmamasından dolayı müteahhit firmaya devredilmeyen daire ve dükkanların bulunduğunu anlatan Yılmaz, müteahhit firmanın bu zamana kadar yaptığı iş ne ise o oranda devir gerçekleştiğini bildirdi.

Yılmaz, “Maalesef biz altı yıldır yapmış olduğumuz bu kadar çalışma içerisinde tabiri caizse bir cenaze var kaldırılması gereken. Onu da inşallah kaldıracağız” diye konuştu.

 

ETİKETLER: proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/altindagda-is-merkezi-magdurlari_78777.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!