Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Altyapı Yenileniyor

Su kaçaklarını önlemek amacıyla bugüne kadar 600 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesini yenileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki ay Kemer

Yeni Asır
Altyapı Yenileniyor

u kaçaklarını önlemek amacıyla bugüne kadar 600 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesini yenileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki ay Kemeraltı Çarşısı'na da yaklaşık 6 kilometrelik içme suyu şebekesi döşeyecek.
1999 yılından bu yana yürüttükleri çalışmalarla su kaçaklarını yüzde 62'lerden yüzde 51.6'lara çektiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, "Kaçaklarla mücadelemizi bundan sonra da sürdüreceğiz" dedi.

Turistik mekan
Kemeraltı Çarşısı'nı her gün binlerce turistin gezdiği bir mekana dönüştürmek için gerekli altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını ifade eden Başkan Piriştina, "Yağmur suyu kanalı, pis su, elektrik tellerinin yeraltına alınması derken şimdi de sıra içme suyu şebekesine geldi. Yıllardır yenilenmeyen içme suyu şebekesinde ciddi oranda kaçak olabileceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki aylarda onu da yeniledikten sonra Kemeraltı'nın tüm altyapı sorunlarını çözmüş ve Kemeraltı Projesi'ni başlatmaya hazır duruma geleceğiz" diye konuştu.

3 aylık çalışma
İZSU yetkilileri Anafartalar caddesi İkiçeşmelik, Fevzipaşa Bulvarı arasında kalan bölgedeki tüm sokaklarda içme suyu şebekesi yenileme çalışmalarını başlatacaklarını söyledi. Çalışmaların 3 ay kadar süreceğini belirten yetkililer, önümüzdeki aylarda yeni su şebekelerinin döşenmeye başlayacağını ifade etti.
Yıllardır Kemeraltı'nda içme suyu şebekesi yenileme çalışması yapılmadığı için ciddi anlamda kaçak olduğunu tahmin ettiklerini belirten İZSU yetkilileri kanalizasyon ve yağmur suyu kanal çalışmasına oranla içme suyu şebeke çalışmasının daha kolay ve çevreye sıkıntı vermeyen bir çalışma olduğunu hatırlattılar.

Esnaf için özel önlem
Bir yandan çalışma yaparken diğer yandan da esnafa sıkıntı yaşatmamak için çeşitli çözümler üzerinde çalıştıklarını belirten yetkililer "Henüz karar vermemekle birlikte ya geceleri çalışıp gündüzleri kazılan yerleri kapatacağız ya da Temmuz ayında özellikle öğle saatlerinde sıcaklığın çok fazla olduğu, vatandaşın sıcak nedeniyle fazla dışarı çıkmadığı saatlerde çalışma yapıp okullar açılıncaya kadar da bitireceğiz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/altyapi-yenileniyor_11167.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!