Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Anadolu Yakasına 'Alışveriş Şehri' Gibi Merkez Kuracaklar

Akkök Grubu, Ülker Grubu şirketi Yıldız Holding ve konut piyasasının önemli şirketlerinden Sinpaş, İstanbul-Acıbadem'de büyük bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Milliyet Gazetesi/Songül Hatısaru
Anadolu Yakasına 'Alışveriş Şehri' Gibi Merkez Kuracaklar

b>Akmerkez'in ortağı Akkök Grubu, Ülker Grubu şirketi Yıldız Holding ve konut piyasasının önemli şirketlerinden Sinpaş, İstanbul-Acıbadem'de büyük bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Üçlü, Aqua Manors Evleri'ni de yapan Sinpaş'ın Acıbadem'deki 187 bin metrekare arazisi üzerinde adeta bir 'alışveriş şehri' kuracak. Ayrıntıları şimdilik sır gibi saklanan ve 500-600 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirilecek proje Ulus'taki mevcut Akmerkez'den daha büyük olacak. İçinde rezidanslar, hipermarket, iş merkezi ve Akmerkez gibi alışveriş birimleri bulunacak.

Akmerkez'le birlikte 'alışveriş'te yeni bir dönem açan Akkök Grubu'nun, Sinpaş ve Ülker ortaklığı ile gerçekleştireceği bu projenin, bu kez sektörde yeni bir trend başlatması bekleniyor.
Devasa projenin yapılacağı araziyi Sinpaş'ın şirketi SAF Gayrimenkul 2004 yılında Koç şirketi Ford Otosan'dan 28 milyon dolara satın almıştı. Akkök Grubu, Akmerkez GYO'nun Hollandalı ortağı Corio ve Mair Kasuto da projeyi gerçekleştirecek olan Sinpaş ve Yıldız Holding ortaklığı SAF Gayrimenkul'e geçtiğimiz aylarda ortak oldu.

Projesi hazırlanıyor
Akmerkez'in sahibi olan Akkök Grubu ile Corio Grubu'nun, Anadolu Yakası'na yeni bir Akmerkez yapma projesi bir süredir gündemdeydi. Gayrimenkul sektörüne hızlı bir giriş yapan Ülker Grubu ile Sinpaş ortaklığının da Sinpaş'a ait arazi üzerinde alışveriş merkezi yapma projesi vardı. Merkez işletme konusunda uzman olan Akkök Grubu'nu da yanlarına alarak güçlerini birleştirmiş oldular. Ortakların anlaşmasına göre yeni merkezin yönetimini yine Akkök Grubu yapacak.

Mevcut Akmerkez yaklaşık 27.5 dönüm arazi üzerinde kurulu. Yeni merkez ise bunun altı katı (187 dönüm) büyüklüğünde bir arazi üzerinde kurulacak. Ortaklar, alışveriş merkezinin ne büyüklükte olacağı konusunda net bir açıklama yapmıyor. Gerçek büyüklük, proje geliştikçe ortaya çıkacak.

Konu ile ilgili olarak Milliyet'in "Yeni projenin Akmerkez'den çok daha büyük olacağı söyleniyor, boyutları ne olacak?" sorusuna detaylı yanıt vermekten kaçınan Akkök Şirketler Grubu CEO'su Mehmet Ali Berkman, şöyle konuştu: "Şu aşamada tek söyleyebileceğim büyük bir proje olduğu doğru. Alışveriş merkezi, iş merkezi, hipermarket ve konut var. Akmerkez tek başına bir alışveriş merkezi. Bu daha kapsamlı bir iş. Bizim uzmanlık alanımız alışveriş merkezi olduğu için girdik biz bu işe."

http://www.yapi.com.tr/haberler/anadolu-yakasina-alisveris-sehri-gibi-merkez-kuracaklar_50249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!