Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ANKAR, Rusya Pazarına Yerleşiyor

Merkezi Antalya' da bulunan polistren kartonpiyer üreticisi Anadolu Kartonpiyer ve Madencilik A.Ş. (ANKAR) Rusya ve Türki cumhuriyetler pazarında d

yapitr.comb>Merkezi Antalya' da bulunan polistren kartonpiyer üreticisi Anadolu Kartonpiyer ve Madencilik A.Ş. (ANKAR) Rusya ve Türki cumhuriyetler pazarında daha etkili olabilmek için Tacikistan' ın başkenti Kazan' ı ihracat üssü seçti.
Rusya pazarında, Türk mallarına çok sıcak bakıldığını anlatan ANKAR Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Atay, "İçinde bulunduğumuz dönemde ihracatçının oturarak iş alması mümkün değil. Krizde müşterinin ayağına giderek satış yapıyoruz. Rusya çok büyük bir pazar.Bizim sektörümüzde faaliyet gösteren 6 firma daha var, ancak fiyat ve kalite olarak biz onlardan daha iyiyiz. Rusya' daki en önemli şansımız Türk ürünlerine ön yargı yok. Kazan' da açtığımız depomuzdan Rusya ve Türki cumhuriyetlere sevkiyatlarımızı kesintisiz sürdüreceğiz. 2003' te 250 bin dolarlık ihracat hedefliyoruz." dedi.
Rusya' nın yanı sıra, Kuzey Afrika'yı da önemsediklerini kaydeden Atay, Cezayir, Fas ve Tunus' un önemli pazarlar olduğunu ifade etti. Fransa' da yaşayan Cezayir'li milyarderlerin, Cezayir' in sahil kentlerinde villa ve yazlık yaptırmak için girşimlerde bulunduğuna dikkat çeken Atay, savaş nedeniyle hedeflerini bir süre için ertelediklerini ancak 2004 yılından itibaren bu pazara da ağırlık vereceklerini söyledi.

Türkiye' de yıllık 4.5 milyar dolarlık enerji kaybı var

ANKAR tarafından üzerinde çalışmaları devam eden yalı baskı sistemlerinin, hem izolasyon, hem de dış cephede kullanım özelliği nedeniyle dünyada bir ilk olduğunu belirten Atay, şunları söyledi:
"Bu ürünümüz bir devrim niteliğinde. Üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Türkiye' de binalarda yeterli yalıtım sağlanamaması ve doğru izolasyon yapılmaması nedeniyle yılda 4.5 milyar dolarlık enerji kaybı var. Enerji kaybı korkunç düzeyde. Binalarımızda yalıtıma ve izolasyona önem vermiyoruz. Avrupa' da binalarda mantolama oranı yüzde 95. Türkiye' de ise bu oran sadece binde 4. Yeni ürettiğimiz yalı baskı sistemiyle bu açığı en aza indirmeyi hedefliyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankar-rusya-pazarina-yerlesiyor_3976.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!