Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara Şeker Fabrikası Alanı Fuar Merkezi Olacak / Ankara'ya Yeni Fuar Merkezi

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Ankara Şeker Fabrikası alanının fuar merkezi olarak düşünüldüğünü belirterek, "Şeker Fabrikaları özelleştirme

Dünya
2


b>Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Ankara Şeker Fabrikası alanının fuar merkezi olarak düşünüldüğünü belirterek, "Şeker Fabrikaları özelleştirme kapsamında olduğu için belirli bir süre kapsam dışına çıkardık. Böylece karar imzadan çıktı. Ankara'ya müjde olsun" dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Ankara Altınpark İşletmeleri Limited Şirketi'nin (ANFA) katkılarıyla gerçekleştirilen, "Banka, Mutfak, Seramik 2003 Fuarı" dün Altınpark Expo-Center'de açıldı. Açılışa Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun'un yanı sıra, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ATO Başkanı Sinan Aygün ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Açılışta konuşan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, ekonominin canlanması için girişimcilerin önündeki tüm engelleri kaldıracaklarını belirterek, bu tür fuarların da ekonominin canlanmasının birer işareti olduğunu söyledi. Türkiye halkının herşeye layık olduğunu ifade eden Coşkun, geçmişten ders alarak, fakat eskiye takılmayarak geleceğe baktıklarını vurguladı. Coşkun, "Ve inşallah hep beraber bu sıkıntılardan kurtulacağız" diye konuştu.

"Ankara'ya müjde olsun"

Ankara'nın dünya standartlarında bir fuarı eksiği bulunduğunu ve bu konuda TOBB ve diğer kuruluşlardan gelen talebi uygun bulduklarını belirten Coşkun, Başbakan'ın da konuyla ilgili olduğunu, talimatlarıyla gerekli çalışmaların yapıldığını bildirdi. Ankara Şeker Fabrikası alanının bir fuar merkezi olarak uygun görüldüğünü ifade eden Coşkun, "Şeker Fabrikaları özelleştirme kapsamında olduğu için belirli bir süre kapsam dışına çıkardık. Böylece karar imzadan çıktı. Ankara'ya müjde olsun" dedi.


TOBB: Ankara fuar alanı ticareti geliştirecek

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da açılışta yaptığı konuşmada, Ankara'da fuar alanı eksikliğine dikkat çekerek, büyük bir fuar alanının başkentte ticaretin gelişmesinde önemli rol oynayacağını düşündüğünü söyledi.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nin gerçek anlamda fuarcılığın yapılmasına olanak sağladığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, kendi içlerinden gelen bir kişi olarak Sanayi Bakanı Coşkun'un camialarını anladığını, fuar alanı konusunda da kendilerine yardım edeceğine inandığını kaydetti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Etimesgut ve Sincan arasında kalan şeker fabrikası alanının fuar alanı olacağını ve ayrıca kendilerinin de alana bir iş merkezi yapacaklarını söyledi.

Fuar alanı yapıldığı zaman Ankara'nın ticaret hacminin inanılmaz artacağını söyleyen Gökçek, "Bu konuda Sayın Bakan'ın, protokolü bu ayın sonuna kadar imzalayacağını umuyoruz" dedi.

ATO: Para veririz

ATO Başkanı Sinan Aygün de, "Banyo, Mutfak, Seramik 2003 Fuarı"nın kendi çalıştığı sektörün fuarı olduğunu belirtti ve Ankara'nın fuar alanı eksiğini yineledi.

ATO olarak kasalarında paralarının son kuruşunu fuar alanı için kullanmak istediklerini vurgulayan Aygün, "Ankara tüm Anadolu'nun fuar merkezi olabilir. Bu konuda bize görev verirlerse elimizden geleni yaparız" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Coşkun, Hisarcıklıoğlu, Gökçek ve Aygün fuar alanını gezdiler ve sektör temsilcilerinden bilgi aldılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-seker-fabrikasi-alani-fuar-merkezi-olacak-ankaraya-yeni-fuar-merkezi_4445.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • biran önce ne yapacaksanız yapın yeşilova halkını mağdur ettiniz çingenelerin içinde bıraktınız anamız babamız görmedi biz evlatlarına da göstermeyeceksiniz. YANITLA
  • Ankara şeker fabrikasının bulunduğu yerden taşınmasına sevineceğim. çünkü bulunduğu yer artık şehrin merkezi çıkardığı duman ve kötü koku acayip rahatsız edici. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!