Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara'ya Su Yerine Prestij!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 5 yıllık strateji planlamasında 'kente su temini', belirlenen 11 hedef arasına giremedi. Planda prestijli projeler yer aldı.

Milliyet Gazetesi/Mithat YURDAKULaşadığı su sıkıntısıyla dünya gündemine de gelen Ankara'da, "su ve kanalizasyon hizmetleriyle ilgili planlamalar" Büyükşehir Belediyesi'nin 11 stratejik hedefi arasına giremedi.

Ayrıntılı planlarda da, "baraj yapımına ağırlık verilmesi" gibi önlemler, "Avrupa'nın en büyük hayvanat bahçesinin yapılması" gibi prestij projelerinin çok gerisinde kaldı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin önümüzdeki 5 yıllık dönemde Ankara için belirlediği stratejik hedefler arasında, "su ve kanalizasyon hizmetleri" yerine "prestijli" hedeflere yer verildi. "2007-2011 stratejik hedefleri" arasında Ankara için şu iddialı vaatler yer aldı:

"Önümüzde 5 yıl içinde sanayide ülkenin iki numaralı kenti, ticarette bir numaralı kenti, kongre turizminde bir numaralı kenti, sağlık ve termal turizminde bir numaralı kenti, ülkenin bir numaralı üniversite kenti, ülkenin bir numaralı teknoloji kenti, Türkiye'nin rekreasyon ve eğlence alanında bir numaralı kenti, Türkiye'nin ulaşımı en kolay kenti, Türkiye'nin en yeşil kenti, büyükşehirler arasında Türkiye'nin en az suç işlenen kenti olması."

Öncelik hayvanat bahçesi
2007-2011 Stratejik Planı'nda, belirlenen stratejik hedeflere ulaşmak için yapılacak faaliyetler de 31 başlık altında toplandı. Bu başlıklar arasında 13. sırada yer verilen, "Ankara'nın önümüzdeki yıllarda su sıkıntısına maruz kalmaması için baraj yapımlarına süratle ve yoğun bir şekilde devam edilecektir" vaadi, aynı listenin 4. sırasındaki "Avrupa'nın en büyük hayvanat bahçesinin Ankara'ya kazandırılması" vaadinin çok gerisinde kaldı.

"Fuar alanları" ve "hayvanat bahçesi" projelerinin yanı sıra, 31 maddelik planlamada "içme suyu teminini" geride bırakan vaatler arasında şunlar yer aldı:
"Ankara'ya eğlence planları yapılması, üniversitelere teknoloji parkları yapılması, Büyükşehir Belediyesi'nin projelerine etkin katılım için anket yapılması, yurtdışından ve yurtiçinden temin edilen ağaçlarla yeşillendirme çalışmalarına devam edilmesi, Milli Eğitim, spor kulüpleri ve Emniyet teşkilatına yardım yapılması."

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaraya-su-yerine-prestij_55879.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!