Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Anket Devam Ediyor, Avrasya Tüneli'nin Adı Ne Olacak?

Avrasya Tüneli'nin isminin ne olacağı vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor.

yapi.com.tr
4 Anket Devam Ediyor, Avrasya Tüneli'nin Adı Ne Olacak?

İstanbul Boğazı’nın altına inşa edilen, hem tekerlekli araçların hem de metronun geçişine olanak sağlayan ‘Tüp Geçiş Projesi’ 20 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak. ‘Avrasya Tüneli’ olarak bilinen projeye verilecek isim için Ulaştırma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde anket başlatıldı.

Ankete katılmak için tıklayın

1 Aralık’ta başlayan ve 10 Aralık’a kadar sürecek olan ankette isim seçenekleri bulunmuyor. Ankete katılanlar istedikleri ismi kutucuğa yazıp ‘Gönder’ butonuna tıklıyor. Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri anket hakkında şu bilgiyi verdi: "1 Aralık'ta başlayan anket, 10 Aralık'ta 23.59 itibariyle son bulacak. En çok önerilen isim 20 Aralık'ta tünelin açılış töreninde kamuoyuna açıklanacak. O güne kadar hangi isimlerin önerildiği, kaç ismin yarıştığı gibi bilgiler kamuoyuyla paylaşılmayacak. İsteyen istediği ismi önerebilir."

Atatürk, Abdülhamid Han Ve Türkeş

Ekşisözlük, Facebook ve Twitter üzerinden örgütlenen sosyal medya kullanıcıları, Avrasya Tüneli'nin ismi için kampanyalar başlattı. Çok sayıda kullanıcı tünele 'Mustafa Kemal Atatürk' adının verilmesini istiyor. Bazı kullanıcılar da tünelin adının Boğaz'a ilk tüp geçiş projesini çizdiren Osmanlı padişahı Abdülhamid Han olması gerektiğini savunuyor. Bir grup kullanıcı da "milli projeye milliyetçi isim" sloganıyla Avrasya Tüneli'ne 'Alparslan Türkeş' adının verilmesi için kampanya başlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/anket-devam-ediyor-avrasya-tunelinin-adi-ne-olacak_152568.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • Tünelin adı belli zaten, AV RAS YA , illaki padişahlarımı yazmak gerekiyor. YANITLA
  • atatürk ile başka bir isim karşılaştırılamaz. ya direk atatürk koyun. yada başka isimler üzerinde kıyaslama yapalım YANITLA
  • Bütünleştirici bir konuda maalesef blokçu bir yaklaşım izliyoruz. Atatürk ile Abdülhamid Han arasında salınıp duracağız, kazanan da kaybeden de sadece siyasi bakış açısı olacak. YANITLA
  • Abdülhamid Han YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!