Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya Akdeniz’in En Büyük Fuar Merkezi Olma Yolunda İlerliyor

Antalya bölge ekonomisin gelişimini sağlamak amacıyla işadamlarıyla, kamu kurumlarının da ortak olduğu Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş’nin

Ticaret Gazetesib>Antalya bölge ekonomisin gelişimini sağlamak amacıyla işadamlarıyla, kamu kurumlarının da ortak olduğu Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş’nin (ANFAŞ) 3 yıl önce hizmete açtığı Antalya Expo Center (AEC), Akdeniz ülkeleri arasında en büyük fuar merkezi olma yolunda ilerliyor.

ANFAŞ Fuarlar Koordinatörü Haldun Zeynel Tüzel, “14. Akdeniz Turistik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Dekorasyon ve Servis Ekipmanları İhtisas Fuarı”nın tanıtımı dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, hedeflerini anlattı. Kurulduğundan bu yana AEC’de 18 ayrı fuar düzenlendiğini ve bu fuarları 300 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Tüzel, AEC’nin, tüm Akdeniz çanağındaki ülkelerde iyi bir yer edinmeye başladığını söyledi. Tüzel, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki dönemlerde Antalya, fuarlar kenti haline gelecek. AEC’de en az 1500 kişilik kongreler düzenlenebilecek. Mevsim koşulları itibarıyla Antalya, kongre turizmine oldukça elverişli. Kongre fuarları düzenlenmesi yönünde talepler gelmektedir. Bunları değerlendiriyoruz. Antalya, Akdeniz’in en büyük fuar merkezi olacak.”

AEC’nin kongre ve diğer fuar aktivitelerinin yanında eğlence ve sportif aktivitelere de ev sahipliği yapacağını açıklayan Tüzel, bu nedenle 5 bin kişilik portatif tribün satın aldıklarını bildirdi. Tüzel, Mydoness Showland ile iyi ilişkilerimiz var. Özellikle kış mevsiminde Mydones Showland’in aktivitelerinin bir kısmı Antalya’ya kaydırılacak. Yaz döneminde de bir çok aktivite gerçekleştirilecek. Antalya, artık eğlence merkezi de olabilecek kapasiteye ulaşacak.”

14. Akdeniz Turistik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Dekorasyon ve Servis Ekipmanları Fuarı’nın (Hotel Product) 12 Aralık Perşembe günü açılacağını bildiren Haldun Zeynel Tüzel, turizm sektörü açısından bu fuarın öneminin büyük olduğunu vurguladı. Antalya’da yapılan fuarların bölge ekonomisine de büyük katkı sağladığını, alışverişin canlandığını kaydeden Tüzel, sözlerini şöyle tamamladı:

“Her fuar, Antalya ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Bölgemizde turistik işletmeler, otel ve tatil köyleri artık yaşlanmaya başlandı. Bu nedenle yeniden dekorasyona ihtiyaçları var. Hotel Prdocut Fuarı, turistik tesis işletmecileri ile bu sektörde üretim ve hizmet veren kurumları biraraya getirecek.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-akdenizin-en-buyuk-fuar-merkezi-olma-yolunda-ilerliyor_2680.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!