Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya' da Sel Felaketine Son

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul, Antalyalılar'a sel kabusunun sona ereceğini müjdeledi. 5 ayrı noktada başlayan ve maliyeti 7.5 tr

Akşamb>Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul, Antalyalılar'a sel kabusunun sona ereceğini müjdeledi. 5 ayrı noktada başlayan ve maliyeti 7.5 trilyon lirayı bulan çalışmalar yılbaşına kadar tamamlanacak.

Kentin çeşitli noktalarında süren drenaj çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul, yaptığı açıklamada, Antalya'nın artık sel sorunu yaşamayacağını bildirdi. Antalya'da dere yataklarının sorumsuzca imara açıldığını, bu nedenle son yıllarda kentin sık sık su baskınlarına maruz kaldığını belirten Başkan Kumbul, yapılan yanlış uygulamalara karşın, drenaj çalışmasına önem verilmediğini, bu yüzden Antalya halkının, her yağmurda büyük sıkıntı yaşadığını dile getirdi. Başlattıkları çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte artık kentte sıkıntı yaşanmayacağını anlatan Bekir Kumbul, sorunun binalarla doldurulan doğal dere yataklarına yapılacak drenaj kanalları ile çözüleceğini bildirdi.

Yılbaşına kadar bitecek

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Antalya Su Atıksu İdaresi (ASAT), tarafından yapılan çalışmalardan biri olan ve 100. Yıl Caddesi ile Dumlupınar Bulvarı'nın kesiştiği noktada süren projenin maliyetinin 320 milyar lirayı bulacağı belirtildi. Antalya Bulvarı Ferrokrom Fabrikası önünde yapımı başlatılan yağmur suyu kanalının genişliğinin 2.5 x 1.5 metre, uzunluğunun ise 447 metre olduğu açıklanırken, buradaki çalışmanın maliyetinin 260 milyar lira olarak hesaplandığı açıklandı. 75. Yıl Caddesi'nde yapılan yağmur suyu kanalının da 3.5 kilometre uzunluğunda 1.5 x 3.5 metre genişliğinde olduğu bildirilirken, bu çalışmanın maliyeti 217 milyar lirayı buluyor. Namık Kemal Bulvarı'ndaki çalışmaların maliyetinin ise 1 trilyon 650 milyar lirayı bulacağı kaydedildi. Sanayi Mahallesi'nde de sürdürülen üç ayrı drenaj çalışmalarının maliyetinin 1 trilyon 593 milyar lirayı bulacağı açıklandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-da-sel-felaketine-son_7836.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!