Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Antalya Ytong'dan İlk İhracat Yunanistan'a

Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde 1998 yılında üretime başlayan Antalya Ytong Sanayi ve Ticaret AŞ, ilk ihracatını Yunanistan'a gerçekleştirdi. T

Dünyab>Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde 1998 yılında üretime başlayan Antalya Ytong Sanayi ve Ticaret AŞ, ilk ihracatını Yunanistan'a gerçekleştirdi. Türk Ytong Sanayi AŞ Genel Müdür Yardımcısı Nuri Ertokat, 2003 yılında, Antalya'dan Yunanistan'a her ay 100 bin euro'luk ihracat yapacaklarını söyledi.
Nuri Ertokat, Yunanistan'da Ytong fabrikası bulunmasına karşın, bu ülkeye Türkiye'den ihracat yaptıklarını belirterek, "Yunanistan'daki Ytong'a rağmen bu ülkeye Antalya'dan mal ihraç etmek, Türkiye'deki gelişmenin önemli bir göstergesidir. 2003 yılı süresince Antalya'dan Yunanistan'a her ay 2 gemi ile toplam 4 bin metreküp sevkiyat gerçekleştireceğiz. Ayda 100 bin Euro, yıl sonunda ise toplam 1.2 milyon dolar döviz girdisi sağlayacağız" dedi.

2003'te 40. yılını kutlamaya hazırlanan Türk Ytong Sanayi AŞ'nin üretim ve şirket büyüklüğü olarak dünyadaki Ytong şirketleri arasında Almanya'dan sonra ikinci sırada geldiğini belirten Ertokat, şöyle devam etti:

"Ytong'un Türkiye'nin modern yapılaşmasında önemli bir yeri var. Marmara'daki fabrikalarımızdan kuzey komşularımız olan Ukrayna ve Bulgaristan'a ihracat gerçekleştiriyoruz. Antalya'dan Yunanistan'a ihracata başladık. Önümüzdeki dönemde de Türkiye'nin ihracat seferberliğine katkı yapacağız. Bizim ürettiğimiz ytonglar, uluslar arası standartlar olarak Yunanistan'dakilerden bir sınıf üstte ve daha kaliteli."

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-ytongdan-ilk-ihracat-yunanistana_2643.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!