Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

AOÇ Aile Çiftliği Oldu

AOÇ’de Gelecek Yıl Restorasyon Dönemi

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürü Ömer Bülent Arslan, çiftliğin bundan böyle kültür ve sanat mekanı haline geleceğini belirterek, “Şu anda mekana yakışmayan, harabe haldeki iki eseri restore ettirip, kullanıma açacağız” dedi. Arslan, Atatürk’ün vasiyetine uygun hareket ettiklerini ve AOÇ’yi bundan böyle Ankara’yı ziyarete gelenlerin uğrak yeri

Hürriyet Ankara
AOÇ’de Gelecek Yıl Restorasyon Dönemi

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürü Ömer Bülent Arslan, çiftliğin bundan böyle kültür ve sanat mekanı haline geleceğini belirterek, “Şu anda mekana yakışmayan, harabe haldeki iki eseri restore ettirip, kullanıma açacağız” dedi.

Arslan, Atatürk’ün vasiyetine uygun hareket ettiklerini ve AOÇ’yi bundan böyle Ankara’yı ziyarete gelenlerin uğrak yeri haline getirileceğini kaydetti. Arslan şöyle devam etti:

Restorasyon 2011’de

“Çiftlik içinde atıl durumda iki eser var. Biri, Alman Büyükelçiliği olarak kullanılan Alman Evi, diğeri ise hamam. Bu iki yapının restorasyonu için Hacettepe Üniversitesi ile anlaştık. ODTÜ Mimarlık Fakültesi de projeye destek verecek. Hamam bu yıl içinde, Alman Evi ise 2011’de restore edilmeye başlanacak.

Sadece kokoreç değil

Hamamı, özellikle heykellerin sergilendiği bir sanat galerisi, Alman Evi’ni de Devlet Konuk Evi olarak kullanmayı pla,nlıyoruz. AOÇ sadece, kokoreç ve köfte yenen bir yer olarak anılmayacak. Atatürk’ün vasiyetine uygun olarak kültür sanat mekanı olacak.”

 

ETİKETLER: restorasyon
http://www.yapi.com.tr/haberler/aocde-gelecek-yil-restorasyon-donemi_80686.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!