Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Apartmanın 3 Katı ve Terası Kaçakmış

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde cumartesi gecesi taşıyıcı kolonlarından biri patlayınca çevresindeki üç binayla birlikte boşaltılan Özsubaşı Apartmanı için hazırlanan rapor, insan hayatını hiçe sayan kural tanımazlığı da ortaya koydu. İnşaat Mühendisleri Odası’nın hazırladığı raporda imar planında zemin artı beş kat olarak belirtilen binanın zemin

Milliyet Gazetesi
Apartmanın 3 Katı ve Terası Kaçakmış

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde cumartesi gecesi taşıyıcı kolonlarından biri patlayınca çevresindeki üç binayla birlikte boşaltılan Özsubaşı Apartmanı için hazırlanan rapor, insan hayatını hiçe sayan kural tanımazlığı da ortaya koydu.

İnşaat Mühendisleri Odası’nın hazırladığı raporda imar planında zemin artı beş kat olarak belirtilen binanın zemin artı sekiz kat artı teras kat inşaa edildiği ve bir an önce yıktırılması gerektiği belirtildi. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tansel Önal ve beş inşaat mühendisi tarafından hazırlanan teknik rapor, Bağlar Belediyesi’ne sunuldu. Teknik rapordaki tespitler, yapıların ince detaylarının değil, kat sayısının bile yeterince kontrol edilmediğini gözler önüne serdi.

Ruhsata ulaşamadılar

Raporda binanın inşaat ruhsatına ulaşılamadığı, patlayan kolonun taşıma gücünü yitirdiği, beton granolümetresinin uygun olmadığı bu nedenle beton dayanımının düşük olduğu belirtildi. Yapının mevcut haliyle tehlike arz ettiği belirtilen raporda,”Güçlendirme onarım maliyetlerinin ekonomik olmayacağı, yapının yıktırılması gerektiği görüş ve kanaatine varılmıştır” denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/apartmanin-3-kati-ve-terasi-kacakmis-_62524.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!