Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Bayrampaşa Titanic Business...

Ar Dış Ticaret 21 Yılda Dünyanın Halısını Döşedi

Koç Grubu'nda 10 yıl çalıştıktan sonra 1989'da halı ve duvar kâğıtları pazarlayan Ar Dış Ticaret'i kuran Özalp Argüder, 21 yılda kendi alanında Türkiye'nin en başarılı şirketlerinden biri haline geldi. Ar Dış Ticaret'i 21 yıl önce kuran Argüder, Rusya parlamentosundan Ürdün Kraliyet Akademisi'ne kadar birçok yere halı ve duvar kâğıdı döşedi.

Referans Gazetesi
Ar Dış Ticaret 21 Yılda Dünyanın Halısını Döşedi

STRONG>Ar Dış Ticaret'i 21 yıl önce kuran Argüder, Rusya parlamentosundan Ürdün Kraliyet Akademisi'ne kadar birçok yere halı ve duvar kâğıdı döşedi.

Koç Grubu'nda 10 yıl çalıştıktan sonra 1989'da halı ve duvar kâğıtları pazarlayan Ar Dış Ticaret'i kuran Özalp Argüder, 21 yılda kendi alanında Türkiye'nin en başarılı şirketlerinden biri haline geldi. Son 3 yıldır İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (İTKİB) ihracatta başarılı olan firmalara verdiği ‘İhracat Başarı Belgesi'ni almaya hak kazanan şirket, toplam 14 çalışanı ile yıllık 6 milyon dolarlık ciroya imza atıyor.

Adana'da öğretmen ailenin ortanca çocuğu olarak 1950 yılında dünyaya gelen Özalp Argüder, 1966'da ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı. Üniversite eğitimini o günkü adı Ticari İlimler Akademisi olan Marmara Üniversitesi'nde alan Argüder, bir yandan okumaya bir yandan da Sabancı Grubu'nda bulduğu işte çalışmaya başladı. Sabancı'da yaklaşık 7 yıl çalışan Argüder, aldığı iş teklifini değerlendirerek Koç Holding'e geçti. Koç Holding bünyesinde de yaklaşık 10 yıl çalışan Argüder, "Kendi işimi kurmalıyım" diyerek 1986'da gruptan ayrıldı. 1989'da kurduğu Ar Dış Ticaret ile kendi işinin patronu olan Argüder, oteller, iş merkezleri, hastaneler, medya binaları, bankalar, üniversiteler, havaalanları, eğlence merkezleri, executive ofisler, yerleşim birimleri ve özel konutlar için halı ve duvar kâğıtları tedarik ediyor.
 
Duma'nın halılarını döşemiş

Firma dünyanın en büyük halı üreticilerinden Amerikalı Shaw Industries, dünyanın en büyük duvar kâğıdı üreticilerinden Amerikalı Genon, Bolta, Essex, Tower, Lentex, Versa ve İngiliz Muraspec şirketlerinin Türkiye temsilciliğini yürütüyor. Ar Dış Ticaret'in yurtiçinde yaptığı projeler arasında İMKB, Metro City, Garanti Bankası Operasyon Merkezi ve Genel Müdürlüğü, Turkcell Genel Müdürlüğü, Amerikan Hastanesi, Johns Hopkins Hastanesi ve Koç Üniversitesi gibi kurumlar bulunuyor. Yurtdışında ise Rusya Parlamentosu (Duma), Tataristan Cumhurbaşkanlığı Devlet Konuk Evi, Kazakistan Başbakanlık Binası, Türkmenistan Milli Müzesi, Ürdün Kraliyet Akademisi'nin halı ve duvar kâğıtları Ar Dış Ticaret tarafından tedarik edilmiş.

Özalp Argüder, döşemelik halı sektörü için Türkiye üretim potansiyelinin 20 milyon metrekareler civarında olduğunu belirterek "Son yıllarda parkenin ön plana çıkması dolayısıyla tüketim 13-14 milyon metrekarelerde seyrediyor. Ancak 2009 ve özellikle 2010 yılının ilk aylarında halının tekrar yükselişe geçerek eski potansiyeline ulaşacağı izlenimini ediniyoruz" dedi.

 

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ar-dis-ticaret-21-yilda-dunyanin-halisini-dosedi_81615.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!