Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ardanuç-Ardahan Yolu İçin İki Vali Anlaştı

Yıllardır kördüğüm olan ArdanuçArdahan arasındaki yaklaşık 10 km’lik yolun yapımındaki sorunların aşılması için Artvin’de biraraya gelen Ardahan Va

Zamanb>Yıllardır kördüğüm olan ArdanuçArdahan arasındaki yaklaşık 10 km’lik yolun yapımındaki sorunların aşılması için Artvin’de biraraya gelen Ardahan Valisi Mustafa Yiğit ve Artvin Valisi Orhan Kırlı, ortak strateji belirledi. Yolun 2003 yılında bitirilerek ulaşıma açılacağı açıklandı.

Artvin, Ardanuç ve Ardahan bakımından stratejik bir önemi bulunan ancak, yıllardır yapılamayan ArdanuçArdahan arasındaki yaklaşık 10 km’lik yolun yapımına yakında başlanıyor. Yıllardır kördüğüm olan yol yapımındaki sorunların aşılması ve ortak çalşmaların başlatılması için Artvin’de biraraya gelen Ardahan Valisi Mustafa Yiğit ve Artvin Valisi Orhan Kırlı ortak strateji belirledi. Artvin Valisi Orhan Kırlı ve Ardahan Valisi Mustafa Yiğit tarafından Artvin’de yapılan ortak açıklamada, ArdanuçArdahan yolunun yıllardır yapılamayan 10 km’lik kısmının yapımının 2003 yılında bitirilerek ulaşıma açılacağı açıklandı.

Artvin Valisi Orhan Kırlı’nın makamında yapılan geniş katılımlı ortak çalışmada, Trabzon’dan Karayolları 10. Bölge Müdürü Abdulkadir Renklibay, Erzurum’dan Karayolları 12.Bölge Müdürü Suha Dumlu, Artvin DSİ 26. Bölge Müdürü Mehmet Kılınç, Köy Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Yılmaz, Ardanuç Kaymakamı Abdurrahman Akdemir, Karayolları 102’nci Şube Şefi Mesut Balmumcu ile Ardahan AKP İl Başkanı Erol Solmaz ve Artvin AKP İlçe Başkanı Özkan Yıldırım başkanlığındaki heyet de hazır bulundu. Toplantıda, Ardanuç Ardahan yolunda Ardahan tarafından 38. km, Artvin tarafından 32. km ‘de bulunan 10 km’lik kısmın ulaşıma açılması için yapılması gereken ortak çalışmalar ele alındı.

Toplantı sonunda ArdanuçArdahan yolunun 10 kmlik kısmında yol standartının yükseltilerek 2003 yılında ulaşıma açılması konusunda ortak karara varıldığı bildirildi. Yapılan ortak açıklamada Vali Orhan Kırlı, “Ardanuç tarafından Geçitli mevkiinden itibaren yolun yapımı için Karayolları ve DSİ Bölge Müdürlüğü, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü, İl Özel İdare Müdürlüğü maddi ve parasal destek sağlayacak. Bu yıl içinde bu yolun açılmasına karar verildi. Çok önemli bir yol, ekonomik ve stratejik önemi olan bir yol. Bu yol her ildeki vatandaşlarımız için hayırlı olsun” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ardanuc-ardahan-yolu-icin-iki-vali-anlasti_4630.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!