Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Arnavutköy'de Tescilli İşgal

İstanbul Arnavutköy ’de inşaat yapılması yasak olan 36 bin metrekarelik tarla vasfındaki arazi çitlerle çevrilerek Fatih Gümüşsoy tarafından kaçak yapı inşaa edildiği ortaya çıktı.

yapi.com.tr
Arnavutköy'de Tescilli İşgal

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; belediye ekipleri yıkım için bölgeye gittiğinde skandal niteliğinde bir mahkeme kararıyla yıkımın ertelendiğini öğrendi. Şamlar Tabiat Parkı’na komşu arazi aynı zamanda dere koruma bandında yer alıyor. 

CHP Bahçelievler Belediye Başkan aday adayı ve eski CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Doktor Hüseyin Özkahraman, Fatih Gümüşsoy’un Bahçelievler Belediyesi’nin imar ruhsat müdür yardımcısı avukat Hidayet Gümüşsoy’un kardeşi olduğunu belirterek kaçak yapıya ilişkin suç duyurusunda bulundu.

 

 

Arnavutköy’deki skandal bir yurttaşın Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvurusuyla ortaya çıktı. Yurttaş söz konusu araziye yapılan kaçak evi CİMER’e sordu. Başvuru Arnavutköy Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından 23 Ekim’de yanıtlandı. Buna göre dere mutlak koruma alanında kalmakta olan 7 bin 934 metrekarelik alanın 433 metrekaresi Fatih Gümüşsoy tarafından alındı. Arazinin 9 adet hissedarı bulunuyor. Ancak Gümüşsoy tarafından kendi alanı dışında 36 bin metrekarelik alan tel çitlerle çevirerek işgal edildi. Bu alanın içinde Maliye Hazinesi’ne ait bölümler de var. Belediye alana giderek incelemelerde bulundu. Gümüşsoy’un buraya kaçak olarak temel beton üzerine tuğladan yapı yaptığını tespit etti ve 18 Eylül’de yapı tatil tutanağı tuttu. Bu tutanak kaçak yapılar için tutulur. Ancak uyarılara rağmen inşaat devam etti. Bölgenin imar planı da bulunmadığı için söz konusu yapıya ruhsat alınması da mümkün değil. Bunun üzerine belediye encümeni 20 Eylül’de aldığı kararla yapının yıkılmasını istedi ve yapının yıkılması için süre verdi. Kaçak yapı süreye karşın yine de yıkılmadı. 25 Eylül’de bu kez yıkım programı hazırlandı ve 27 Eylül’de yıkım ekipleri sabah erken saatlerde söz konusu bölgeye gitti. Fatih Gümüşsoy’la görüşen belediye ekipleri İstanbul 7. İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı alındığını ve karara göre yıkımın (kaçak yapı ve çitlerin tamamı) ileri bir tarihe ertelendiğini öğrendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arnavutkoyde-tescilli-isgal_168610.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!