Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Artık Tedarikçilikten Çıkıp Mimari Çözümlere Katılmalıyız

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Oğuz Satıcı, dünya mermer rezervlerinin yüzde 30'unun Türkiye'de bulunduğuna dikkat çekerek, mermer sektöründe

Dünyab>Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Oğuz Satıcı, dünya mermer rezervlerinin yüzde 30'unun Türkiye'de bulunduğuna dikkat çekerek, mermer sektöründe tedarikçilikten çıkıp mimari süreçlerin bir çözüm ortağı haline gelmesi gerektiğini söyledi.

İzmir'deki 10. Uluslararası Mermer , Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın açılışında konuşan Oğuz Satıcı, Türkiye'nin ihracat yaparken ithalat yapmak zorunda olmadığı, katma değeri tamamen Türkiye'ye ait olan mermerin dışında bir başka sektör bulunmadığını ifade etti.

Bugün tüm ihracatçı sektörlerde yalnızca gelen talebe yanıt veren değil, aynı zamanda talep oluşturan proaktif bir çizgiye doğru ilerleyişin sürdüğünü vurgulayan Oğuz Satıcı şöyle devam etti: "Türkiye'nin, mermer sektöründe bir tedarikçi olmaktan en kısa sürede çıkarak mimari süreçlerin bir çözüm ortağı haline gelmesi gerekiyor. Mermer satmak yerine estetik tarz ve çözüm satmaya kısa sürede geçmemiz, elimizdeki kıymeti, büyük inşaat endüstrisinin hammaddesi olmaktan çıkartmamız ve bir an önce 'zevk satar' hale gelmemiz gerekiyor.Doğal taş madenciliği sektörünün bir kısmının adını "Cephe Tekstilinde Doğal Çözümler Sektörü" haline getirmemiz gerekiyor. Bunun için suyun başını tutmak, dünya mimarlık sektörü içinde Türkiye mermer sanayinin olanaklarını tanıtmak ve sürekli anlatmak durumundayız."

TİM Başkanı Oğuz Satıcı, dünyanın yeniden doğayı keşfettiği, endüstriyel malzeme ve çözümlerden yorulduğu modern sonrası bir çağın yaşandığına dikkat çekerek, Batılı tüketicilerin gelirlerindeki artışa paralel olarak yeniden doğal tarımı, doğal malzemeleri tercih etme eğilimi gösterdiklerini söyledi. Bu durumun doğal taş ve mermerin yaşam içindeki yerini artıran ve pazar payını büyüten bir eğilime işaret ettiğini anlatan Satıcı, "Bu, dikkatli kullandığımızda yelkenlerimize doldurabileceğimiz bir rüzgârdır" dedi. Satıcı, güç birlikleri yapmayı, fiyat rekabetinden çok ürün ve servis kalitesini artırmayı ve pazarlama süreçlerinde mimari eğilimler üzerine etki edecek bir pazarlama yapılması halinde bu sektörden Türkiye'nin çok ekmek yiyeceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/artik-tedarikcilikten-cikip-mimari-cozumlere-katilmaliyiz_10426.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!