Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Aşçı, SSK Arsasına Butik Otel Yapacak

Astaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, 41.4 milyon YTL'ye aldıkları Maçka'daki SSK arsasına butik otel ve rezidans yapacaklarını açıkladı.

Milliyet Gazetesi/Fehim Genç
Aşçı, SSK Arsasına Butik Otel Yapacak

b>Astaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, 41.4 milyon YTL'ye aldıkları Maçka'daki SSK arsasına butik otel ve rezidans yapacaklarını açıkladı.

Astaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, açık artırmayla 41 milyon 488 bin YTL'ye satın aldıkları İstanbul Maçka'daki SSK arsasına, Conrad Oteli'nin kavisli cephesine benzer bir mimaride, birbirini tamamlayan üç bina inşa edeceklerini belirterek, yeni binaları butik otel ve rezidans yapacaklarını söyledi. SSK arsasının 7 bin 300 metrekarelik uzun bir arsa olduğunu belirten Aşçı, bu uzun arsaya yatay ya da yüksek bir bina yapmaktansa birbirini tamamlayan mimari yapıya sahip üç bina yapmayı tasarladıklarını anlattı.

'Sendikayla yarıştık'

Astaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aşçı, şunları söyledi:
"Orada asla yüksek bir kule olmayacak. Kimse endişelenmesin. Bölgenin siluetine de uyarak o bölgeye yakışan, o bölgenin dokusuna uygun ve imar planlarının izin verdiği ölçüde binalar inşa edeceğiz. Bölgede butik bir otel ve otopark ihtiyacı olduğunu gördük. Çok şık bir butik otel ve emsale göre yerimiz olursa bir de rezidans yapmayı planlıyoruz. Altına da 1000 araçlık bir otopark yapacağız."
SSK Maçka binalarının ihalesini, 'kıran kırana bir yarış' olarak nitelendiren Vedat Aşçı, "Açık artırmada Yol-İş sendikasıyla yaptığımız yarışı kazandık ve ihale bizde kaldı" dedi.
Aşçı, Yol-İş'in ihaleyi kazanması durumunda arsaya rezidans yapmayı planladığını ifade etti.

'Kempinski Residences'ta kazanılmış haklarımız var'
Vedat Aşçı, İstanbul Mecidiyeköy'de inşaatına devam ettikleri Kempinski Residences Astoria adlı projede ruhsat, kat yüksekliği ve emsal açısından sorunları olmadığını söyledi.
Aşçı, 27'şer katlı iki bloktan oluşan projeye ait inşaat ruhsatının 6 Ağustos 2007 tarihine kadar süresi olduğunu belirterek, "1997'de alınan ve 2002'de uzatılan inşaat ruhsatında, metrekare, emsal ve yükseklik açısından değişiklik yok. İnşaat bitmek üzere, 2007'nin nisan ayında tamamlamayı düşünüyoruz. Zaten bir şekilde yetişmese bile ruhsat yeniden uzatılabilir" dedi.

Aşçı şöyle devam etti: "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2003'te Şişli'de kat yüksekliğini 8 katla sınırlayan imar planını onayladı. Ancak, bizim ruhsatımız 2002 tarihli. Bu ruhsatımızla müktesep (kazanılmış) hakkımız olduğu için bu yeni kararlar bizi bağlamıyor. Astoria'nın bir bölümünün otel olarak kullanılabilmesi için Belediye'ye yaptığımız izin süreci ise devam ediyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/asci-ssk-arsasina-butik-otel-yapacak_50361.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!