Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ashrae Geniş Bölge Konferansı'nın Ev Sahibi Turkish Chapter

Ekim 2015’te İstanbul’da yapılacak olan Ashrae Geniş Bölge Konferansı’na Turkish Chapter’ın ev sahipliği yapacağı açıklandı.

yapi.com.tr
Ashrae Geniş Bölge Konferansı'nın Ev Sahibi Turkish Chapter

ASHRAE Kış Konferansı bünyesinde gerçekleşen 'RAL' toplantısında Turkish Chapter’ın ev sahipliği yapacağını açıklayan Chapter Başkanı Prof. Dr. Barış Özerdem, üyelere hazırlıklarla ilgili bilgi verdi. 1-4 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak Geniş Bölge Konferansı’nın ana temasının 'Kentsel Dönüşüm ve Enerji Verimliliği' olarak belirlendiğini söyleyen Özerdem; konunun, ASHRAE bünyesinden tespit edilecek seçkin konuşmacılar ve ülkemizden katılacak uzmanlar tarafından teknik oturumlarda tartışılacağını ifade etti.

Sosyal programlarla da zenginleştirilecek kongreye, yurtdışından 300 kişinin katılması beklenirken; Türkiye’den de yoğun ilgi gösterilmesi bekleniyor.

Üyelerinin ihtiyaç duyduğu teknik bilgiyi sunan, sektörün gereksinim duyduğu standartları ve kılavuzları oluşturan, sektör profesyonellerinin sürekli eğitimini ve iletişimini sağlayan ASHRAE'nin yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve sağladığı dokümantasyonla alanın nadir birlikleri arasında yer aldığına dikkat çeken Özerdem, "Verdiği Ar-Ge desteği ve teknik bilgi ile ASHRAE, dünya standartlarını belirliyor" dedi. Özerdem, ASHRAE’nin ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirmeyle ilgili insani faktörleri halkın değişen ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermek üzere geliştirme misyonuyla çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

ASHRAE’nin 2015 yılı Kış Konferansı 24-28 Ocak tarihleri arasında ABD’nin Chicago kentinde bulunan Palmer House Hilton'da yapıldı. Bu kış konferanslarının ayrılmaz bir parçası olan AHR Expo Fuarı da, 26-28 Ocak tarihleri arasında yine Chicago kentinde bulunan McCormick Place'de gerçekleşti. 25-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen teknik programlar; sistem ve ekipmanlar, endüstriyel binalar, büyük binalar, enerji verimliliği,  yaşam güvenliği, enerji ve su etkin bina tasarımı ile hastane tasarımı olmak üzere toplam 8 alanda belirlendi.

İSİB’in ana sponsorlardan biri olduğu toplantıya ASHRAE Turkish Chapter'ı temsilen Prof. Dr. Barış Özerdem ve Bahadırhan Tari katıldılar. Özerdem, ASHRAE 2015 Kış Konferansı’nın, 2015 'RAL-CRC'ye ev sahipliği yapacağından dolayı,  'ASHRAE Turkish Chapter' açısından ayrı bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ashrae-genis-bolge-konferansinin-ev-sahibi-turkish-chapter_128951.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!