Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Asi Nehri’ne Suriye ile Ortak Baraj

Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Asi Nehri üzerinde Suriye ile ortaklaşa baraj yapacaklarını söyledi. Bakan Ergezen, Asi Nehri üzer

NTV-MSNBCb>Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Asi Nehri üzerinde Suriye ile ortaklaşa baraj yapacaklarını söyledi.

Bakan Ergezen, Asi Nehri üzerinde yapılması planlanan barajın, elektrik üretiminin yanı sıra sulama amaçlı kullanılacağını da ifade etti.

Hatay’ın Suriye sınırında bulunan Asi Nehri, her yıl taşarak bölgedeki Amik Ovası’nda binlerce dönüm tarım arazilerini ile köyleri sular altında bıraktığını anlatan Bakan Ergezen, şöyle konuştu: “Müteahhitler ve bürokratlardan oluşan 50 kişilik bir heyet ile Suriye’yi ziyaret ettik. Suriye Bayındırlık Bakanının davetlisi olarak gittiğimiz Suriye’de 3 günlük ziyaretimiz sırasında, Suriye Başbakanı Otri ve diğer yetkililerle bire bir görüşmeler yaptık. Bu ziyaretin en önemli nedenlerinden biri Türkiye ile Suriye arasında karayolu ve baraj yapımı konusu ile müteahhitlerimizin ortaklaşa iş yapmalarına imkan sağlamaktı.

Baraj yapımı konusunda, Suriye Başbakanı Otri tarafından Suriye Bayındırlık bakanına talimat verildi. Bu proje, her iki ülkenin de yararınadır. Suriye’de iş yapan müteahhitlerimiz var. Başta baraj yapımı ve karayolu olmak üzere diğer bir çok alanda da ortaklaşa yatırımlar yapmayı arzu ediyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/asi-nehrine-suriye-ile-ortak-baraj_16783.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!