Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ASO ile KALDER Arasında Kalite İyi Niyet Bildirgesi İmzalandı

ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile Türkiye Kalite Derneği (KALDER) Başkanı Hamdi Doğan arasında ''Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi'' imzalandı. İmza töreninden önce bir konuşma yapan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO'nun kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşu olduğunu, ''Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi''ni imzalayarak,

yapi.com.tr / AA
ASO ile KALDER Arasında Kalite İyi Niyet Bildirgesi İmzalandı

Foto: Barış Kaygusuz (AA)

ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile Türkiye Kalite Derneği (KALDER) Başkanı Hamdi Doğan arasında ''Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi'' imzalandı. İmza töreninden önce bir konuşma yapan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO'nun kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşu olduğunu, ''Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi''ni imzalayarak, diğer Anadolu'daki odalar ve üyelerine örnek oluşturmak istediklerini kaydetti. Amaçlarının ASO üyelerinin kalite konusunda duyarlılıklarını artırmak olduğunu de belirten Özdebir, ASO'nun kuruluşunun 50. yılını 2,5 yıl sonra kutlayacaklarını ve 50. yılda Ulusal Kalite Ödülünü almayı hedeflediklerini söyledi. Bunun için gerekli talimatları verdiğini belirten Özdebir, arkadaşlarının bu hedef doğrultusunda çalışmaya başladıklarını anlattı. Özdebir, hedeflerinden bir diğerinin ise Ankara sanayinde bir kalite hareketi başlatmak olduğunu kaydetti. ASO Başkanı, odanın kuruluşunun 50. yılında Ulusal Kalite Ödülünü almayı hedeflediklerini söyledi.
    
KALDER Başkanı Hamdi Doğan da konuşmasında KALDER'in kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalar hakkında kısa bilgi verdi. Doğan, kalitede önemli olanın yönetimin kalitesi olduğunu belirterek, ASO'nun 1996 yılında kalite belgesi alan bir kuruluş olduğunu ve kalite hareketinin Oda'da yeni başlamadığını söyledi. İmzalanan belgeyle Ankara sanayinde bir kalite hareketi başlattıklarını kaydeden Doğan, çünkü imzalanan belgenin yansımasının Ankara sanayinde görüleceğini bildirdi. Söz konusu belgeyle birlikte KALDER olarak bir rehberlik hizmeti vereceklerini anlatan Doğan, bu hareketten kazançlı çıkacak tarafın ise ASO üyeleri olacağını bildirdi.
    
KALDER Ankara Şube Başkanı Fahir Altan da konuşmasında hedeflerinin rekabet gücünü arttırarak Türkiye'nin yaşam kalitesini arttırmak olduğuna işaret etti.
    
Bildirgenin içeriği
    
ASO ile KALDER arasında imzalanan bildirgeyle Ulusal Kalite Ödülüne başvurabilmek için 3 yıllık bir süre öngörülüyor. Bu sürenin birinci yılı mükemmellikte kararlılık sürecini oluştururken, şu anki altyapısının uygun olması nedeniyle ASO için böyle bir süre aranmayacak. İkinci yıl mükemmellikte yetkinliğin sağlanmasını içerirken, Ulusal Kalite Ödülüne başvuru ancak üçüncü yılda mümkün olabiliyor.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/aso-ile-kalder-arasinda-kalite-iyi-niyet-bildirgesi-imzalandi_86089.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!