Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Atatürk Havalimanı Kavşağı Nisan Ayında Hizmete Açılacak

İstanbul Büyükşehir Beledi-yesi'nin "kesintisiz trafik'' projesi kapsamında temelini attığı Atatürk Havalimanı Kavşağı, nisan ayında hizmete girecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi verilerine göre, Atatürk Havalimanı Kavşağı projesi kapsamında yapılan 7 kilometrelik yol ve 7 köprüyle Havaalanı Sahil Yolu (Kennedy Caddesi), D-100 Karayolu, TEM ve

Zaman Gazetesi
Atatürk Havalimanı Kavşağı Nisan Ayında Hizmete Açılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin "kesintisiz trafik'' projesi kapsamında temelini attığı Atatürk Havalimanı Kavşağı, nisan ayında hizmete girecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi verilerine göre, Atatürk Havalimanı Kavşağı projesi kapsamında yapılan 7 kilometrelik yol ve 7 köprüyle Havaalanı Sahil Yolu (Kennedy Caddesi), D-100 Karayolu, TEM ve şehir içi bağlantısı kesintisiz sağlanacak. Kavşağın tamamlanmasıyla havaalanına ve fuar alanlarına, sinyalize kavşak ile ulaşmak zorunda kalan vatandaşlar, kesintisiz bir şekilde hiç sinyal ve kuyruk beklemeden istediklere yerlere ulaşabilecek.

Yüzde 89'u özel araç/taksi, yüzde 6'sı yolcu aracı, yüzde 5'i yük aracı olmak üzere günde ortalama 231 bin 284 aracın geçtiği Atatürk Havalimanı çevresinde genellikle 06.00-10.00 ve 16.00-18.00 saatleri arasında yoğunluk yaşanıyor. Atatürk Havalimanı Kavşağı inşaatı başlamadan önce sinyalize kavşakta yapılan trafik sayımlarına göre, sabah saatlerinde sahil yolu istikametinden saatte 594 araç, D-100 yönünden 942 araç, akşam saatlerinde ise sahil yolu istikametinden 771 araç, D-100 yönünden 1.113 araç havaalanına giriş yapıyor. Proje kapsamında, Atatürk Havalimanı Kavşağı'na 300 metre uzunluğunda 7 adet yerinde dökme köprü ve 7 kilometrelik yol yapılıyor.

Bölgede, İSKİ Ayamama Deresi Islahı İnşaatı ve Arıtma Tesisi İnşaatı, DHMİ kontrolündeki hangar inşaatı, 06-24 pisti uzatma inşaatı olmak üzere toplam 5 ayrı çalışma devam ediyor. Atatürk Havalimanı'nın, 2006 yılı rakamlarıyla yıllık 259 bin olan uçak trafiği sayısının, ilave pistlerin hizmete girmesiyle 2011 yılında 270 bin 500'e ulaşması bekleniyor. Bölgede, Atatürk Havalimanı Kargo Terminal ve Tesisleri'nin inşaatları da sürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-havalimani-kavsagi-nisan-ayinda-hizmete-acilacak_76886.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!