Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Atık Motor Yağları Yeşil Orman Olacak: “Bir Varil Bir Ağaç Projesi”

Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Petrol Sanayi Derneği (PETDER) ile atık motor yağlarını ormana dönüştürecek. Bir Varil Bir Ağaç Projesi kapsamında imzalanan protokol ile toplanan her bir varil (200 litre) atık motor yağı için bir fidan dikilecek.

Hürriyet Gazetesi
Atık Motor Yağları Yeşil Orman Olacak: “Bir Varil Bir Ağaç Projesi”

Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Petrol Sanayi Derneği (PETDER) ve Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürlüğü, toplanan her atık motor yağı varili için bir fidan dikilmesini öngören bir protokol imzaladı.

Protokol çerçevesinde, bugüne kadar geri dönüşüm ve enerji üretiminde kullanılan toplanan atık motor yağların her bir varili için bir fidan dikilerek PETDER Hatıra Ormanı kurulacak. “Çevre Ve Orman Bakanlığı İle Petrol Sanayi Derneği İşbirliğinde Yapılacak Ağaçlandırma Çalışmalarına İlişkin Protokol”, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akça, Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürü Hanifi Avcı ve PETDER Yönetim Kurulu Başkanı Erol Metin tarafından imzalandı.Protokole göre, atık motor yağlarının toplanması konusunda yetkilendirilmiş kuruluş olan PETDER, topladığı her bir varil (200 litre) için bir fidan dikilmesini finanse edecek.

“Bir Varil Bir Ağaç Projesi” olarak adlandırılan çalışma ile PETDER, kamu kurum ve kuruluşlarında oluşan atık motor yağları karşılığında dikilecek fidanlar için 75 bin TL ödeyecek. Bu ödemeye karşılık Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü belirlenecek illerde ağaçlandırma ve bakım çalışması yapacak. Projeye atık motor yağı teslimi ile katılanlara da sertifika verilecek.Proje ile iki yıl içinde 30 bin adet fidan dikilmesi, beş yıllık bir dönem zarfında ise toplam 25 bin m2 alanın ağaçlandırılması hedefleniyor.

ETİKETLER: yeşil çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/atik-motor-yaglari-yesil-orman-olacak-bir-varil-bir-agac-projesi_82458.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!